Łódź: miasto wydało pierwszy informator dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   12 grudnia 2016 13:47


Łódź: miasto wydało pierwszy informator dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Magistrat w Łodzi wydał po raz pierwszy informator skierowany do mieszkańców 60+, których jest w mieście 200 tys. To baza wiedzy nt. oferty kulturalnej, zdrowotnej czy "pomocowej".

- Z myślą o mieszkańcach Łodzi powyżej 60 roku życia powstał pierwszy łódzki informator dla seniorów - kompendium wiedzy dotyczące m.in. miejsc, w których odbywają się zajęcia dla tej grupy mieszkańców, przywilejów, jakie daje karta seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, placówek zdrowotnych. Informatory będą dostępne w Centrach Obsługi Mieszkańców. Pierwszy nakład to 3 tys. egzemplarzy - poinformował wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, który zaprezentował wydawnictwo na konferencji w poniedziałek (12 grudnia br.).

Dodatkiem do każdego informatora jest zakładka, na której umieszczono notatkę poświęconą działalności Miejskiej Rady Seniorów w Łodzi.

Zdaniem przewodniczącej rady seniorów Janiny Tropisz, wydawnictwo jest bardzo potrzebne i odpowiada na realne potrzeby najstarszych mieszkańców Łodzi.

- W Łodzi jest 200 tys. mieszkańców, którzy ukończyli 60 lat, a prognozy demograficzne są takie, że będzie nas coraz więcej. Zadbanie o specyficzne potrzeby seniorów jest więc naturalną koniecznością - zaznaczyła.

W informatorze uwzględniono cztery działy; aktywny senior - dla osób, które chcą rozwijać swoje pasje, senior niepełnosprawny - poświęcony ulgom i przywilejom, dział o formach wsparcia i pomocy oraz o zdrowiu. Wszystkie informacje uzupełnione są bazą teleadresową.

Wicedyrektor Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Iwona Iwanicka dodała, że wydawnictwo ma formę uniwersalną, zaś zawarte w nim informacje powinny zachować aktualność przez kolejne lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR