Łódź: nowa polityka demograficzna pilnie potrzebna

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Seniora   06 czerwca 2016 12:34


Łódź: nowa polityka demograficzna pilnie potrzebna Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trwają konsultacje społeczne dotyczące strategicznego dokumentu łódzkiej polityki demograficznej. Prowadzone są w formie otwartych spotkań z mieszkańcami w formule warsztatowej w odpowiednich grupach tematycznych: seniorzy, rodzina, młodzież, aktywność zawodowa - informuje Dziennik Łódzki.

W czerwcu 2016 r. w ramach programu „Łódź łączy pokolenia - łódzka polityka demograficzna” planowanych jest pięć spotkań. W konsultacjach można wziąć udział także poprzez przedstawienie swojej opinii za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej łódzkiego urzędu miasta.

Konsultacje potrwają do 30 września, a ich celem jest przede wszystkim zebranie uwag i opinii do kierunków polityki demograficznej, identyfikacja działań i projektów służących jej realizacji oraz budowanie rzeczywistych mierników monitoringu polityki.

Prace nad strategicznym dokumentem prezentującym łódzką politykę demograficzną są efektem uchwały rady miejskiej z początku 2015 r., kiedy radni - po alarmujących danych demografa Piotra Szukalskiego z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego - postanowili zwrócić się do prezydent Łodzi o stworzenie łódzkiej polityki demograficznej.

Specjalista uświadomił samorządowcom, że powstrzymanie negatywnych trendów demograficznych byłoby możliwe, gdyby każda łodzianka urodziła średnio 3,5 dziecka. W związku z tym, że nie jest to realne, w połowie tego wieku Łódź będzie miastem poniżej 500 tys. mieszkańców, a odsetek osób 65+ wzrośnie z obecnych 20 proc. do 38 proc.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR