Łódź: ponad 700 wydarzeń na tegorocznych Senioraliach

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   07 maja 2018 12:01


Łódź: ponad 700 wydarzeń na tegorocznych Senioraliach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad 700 wydarzeń, m.in. kulturalnych, edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych, zaplanowano w ramach tegorocznej edycji Senioraliów - imprezy skierowanej do mieszkańców Łodzi w wieku 60 plus, która odbywać się będzie od 13 do 25 maja.

Łódzcy seniorzy, którzy za tydzień otrzymają klucze do miasta z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, to - jej zdaniem - olbrzymi kapitał miasta. Jak podała prezydent, w Łodzi mieszka 180 tys. osób, które ukończyły 60 lat.

Specjalnie z myślą o nich zaplanowano ponad 700 wydarzeń przygotowanych przez 130 partnerów, m.in. jednostki miejskie, instytucje obsługujące Miejską Kartę Seniora i organizacje pozarządowe. W programie Senioraliów znalazły się występy artystyczne, wycieczki, warsztaty, zajęcia komputerowe, porady zdrowotne, zajęcia rekreacyjne i sportowe.

Podczas trwania imprezy posiadacze Miejskiej Karty Seniora będą mieli zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej oraz 50 proc. zniżki na usługi u wybranych partnerów Karty.

Senioralia rozpoczną się 13 maja koncertem Ryszarda Rynkowskiego w Pasażu Schillera. Będą też występy zespołów tworzonych przez seniorów, a także warsztaty rękodzieła, zajęcia ruchowe i badania profilaktyczne.

Przez kolejne dni nie zabraknie propozycji aktywnego spędzenia czasu np. na warsztatach dla cheerliderek 60 plus, zajęciach fitness, tai-chi czy wycieczce rowerowej do skansenu w Nagawkach. Seniorzy będą mogli zwiedzić na co dzień niedostępne zaplecze techniczne Teatru Wielkiego, wysłuchać koncertu muzyki klasycznej "Był najpiękniejszy maj" w wykonaniu artystów Filharmonii Łódzkiej i Akademii Muzycznej oraz poznać tajemnice i anegdoty związane z łódzką Szkołą Filmową na wycieczce obejmującej też zwiedzanie Muzeum Kinematografii.

Nie zabraknie porad prawnych i warsztatów pomagających w codziennym życiu, np. na temat "Jak dogadać się z wnuczkiem", "Jak wygrać w sądzie", "E-książka, czyli wprowadzenie do świata czytników", a także badań profilaktycznych m.in. pod kątem zaćmy, densytometrycznych oraz porad związanych ze zdrowym stylem życia.

Na zakończenie Senioraliów w Auli 1000 Uniwersytetu Medycznego odbędzie się gala, na której wystąpi Halina Frąckowiak i rozstrzygnięty zostanie konkurs "Drzewo pokoleń". Uhonorowane zostaną organizacje i osoby indywidualne, które realizują projekty związane ze zdrowym i aktywnym starzeniem się, poprawiające jakość życia seniorów.

Pełen harmonogram wydarzeń będzie można znaleźć w informatorze, który od poniedziałku dostępny będzie w internecie na stronie www.seniorzy.uml.lodz.pl. 60 tys. egzemplarzy tej publikacji będzie też czekać na zainteresowanych seniorów w 20 punktach miasta, m.in. filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej i Dzielnicowych Centrach Aktywnego Seniora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR