Łódź: w kwietniu wybory do rady seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: DKX/Rynek Seniora   27 marca 2015 09:41


Łódź: w kwietniu wybory do rady seniorów

23 kwietnia odbędą się wybory do Miejskiej Rady Seniorów. Podmioty działające na rzecz osób starszych już mogą zgłaszać kandydatów do MRS, przedstawicieli na Walne Zebranie i kandydatów do Komisji Wyborczej.

Formularze zgłoszeniowe należy składać w Sekretariacie Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych ul. Zachodnia 47 p. 103 w terminie do dnia 5 kwietnia.

- Łódzka Miejska Rada Seniorów jest przykładem jak włączać osoby po 60. roku życia w życie miasta. Jesteśmy - i mam nadzieję - będziemy wzorem na tym polu dla innych miast - mówi wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

W związku z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym z 2013 r. 25 lutego br. miejscy radni zmodyfikowali zasady naboru do MRS.

Kadencja Rady rozpoczyna się od czasu jej wyboru i kończy się z upływem kadencji Rady Miejskiej w Łodzi. Jednakże pomimo upływu kadencji Rada wykonuje swoje funkcje do czasu ustalenia składu osobowego Rady kolejnej kadencji.

Rada w drodze uchwały przyjmuje pisemne zobowiązanie do realizacji zadań priorytetowych na dany rok kalendarzowy i określa harmonogram działań z tym związanych.

Rada może powołać zespół ekspertów spośród specjalistów oraz osób reprezentujących organizacje i instytucje zajmujące się problematyką osób starszych, jako ciało doradcze i wspierające Radę.

Tryb wyboru Rady Seniorów
Rada wybierana jest spośród osób zgłoszonych przez przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku. Każdy podmiot działający na rzecz osób starszych z terenu Miasta Łodzi może zgłosić jednego kandydata do Rady spośród swoich członków.

Wybory do Rady odbywają się na Walnym Zebraniu. Kandydatami na członków Rady mogą być osoby, które ukończyły 60 rok życia i zamieszkują na terenie Miasta Łodzi.

Prezydent Miasta Łodzi, powołuje Komisję Wyborczą w składzie 5 osób spośród przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych.

Intencją powołania Miejskiej Rady Seniorów jest aktywne włączenie najstarszego pokolenia w życie społeczne, w działania, które mają zaspokoić potrzeby i rozwiązywać istotne problemy seniorów.

Rada liczy piętnaście osób i jest ciałem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym dla władz Miasta Łodzi, z którymi współpracuje we wszystkich obszarach dotyczących osób starszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.