Łódzka kampania wyborcza pod znakiem zdrowego seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP, onet.pl/Rynek Seniora   20 października 2014 13:25


Łódzka kampania wyborcza pod znakiem zdrowego seniora

Łódź potrzebuje dobrej służby zdrowia dla seniorów, bezpiecznych szkół dla dzieci i miejsc pracy - przekonuje Joanna Kopcińska, kandydatka PiS na prezydenta miasta.

Praca, rozwój transportu, rodzina i zdrowie - na te aspekty PiS będzie kładł główny nacisk w samorządowej kampanii wyborczej w Łodzi i regionie łódzkim. Główne elementy programu przedstawiono w sobotę (18 października) podczas Wojewódzkiej Konwencji Samorządowej.

O programie dla stolicy regionu mówiła Joanna Kopcińska, kandydatka PiS na prezydenta Łodzi.

Jej zdaniem Łódź i jej mieszkańcy nie potrzebują takich inwestycji jak remonty głównej ulicy miasta Piotrkowskiej i trasy w-z. Potrzebują natomiast dobrej służby zdrowia dla seniorów, bezpiecznych szkół dla dzieci i miejsc pracy.

Na konwencji mówiono również o programie PiS dla całego województwa. Program powstawał pod nadzorem łódzkiego radnego Piotra Adamczyka, który, podobnie jak Kopcińska, przed przedstawieniem głównych założeń skrytykował aktualne władze.

Podkreślił, że pod ich kierunkiem województwo łódzkie stało się starzejącym i wymierającym regionem, w którym nie ma pracy, panuje bieda, upada przedsiębiorczość i rolnictwo. Adamczyk zapewnił jednak, że PiS wie, jak to zmienić.

- Do tego będzie nam potrzebne efektywne wykorzystanie środków UE. Naszymi priorytetami będzie wykorzystanie tych środków na walkę z bezrobociem, na polepszenie jakości życia osób starszych, na rozwój transportu w województwie łódzkim, na wsparcie służby zdrowia - powiedział Adamczyk.

W Łodzi oprócz popieranej przez PiS Kopcińskiej oraz obecnej prezydent Zdanowskiej (PO) o najważniejszy urząd w mieście będą walczyć: Tomasz Trela (SLD), Wojciech Łaszkiewicz (PSL), a także kilka osób z własnymi komitetami wyborczymi - John Godson, Piotr Misztal, Piotr Biliński, Agnieszka Wojciechowska van Heukelom i Wenancjusz Szuster.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.