Łódzkie "Senioralia" - 300 wydarzeń dla osób 60+
Autor: PAP/Rynek Seniora   17 maja 2015 11:59

Łódzcy seniorzy przejęli w sobotę (16 maja) od władz Łodzi symboliczne klucze do miasta - w ten sposób rozpoczęły się tegoroczne "Senioralia" - cykl wydarzeń przeznaczonych dla osób powyżej 60. roku życia. Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział nawet 30 tys. osób.

W trakcie drugiej edycji "Senioraliów", które potrwają do 24 maja zaplanowano 300 wydarzeń - wśród nich m.in. wycieczki, wykłady, warsztaty, lekcje pokazowe, spektakle, koncerty, a niektóre teatry odsłonią dla seniorów swoje kulisy.

Imprezę zainaugurowały występy zespołów seniorów i koncert Zbigniewa Wodeckiego w pasażu Schillera. Seniorzy otrzymali także symboliczne klucze do miasta.

Głównym celem imprezy jest zachęcenie łodzian powyżej 60. roku życia, którzy stanowią 1/4 mieszkańców miasta, do prowadzenia aktywnego stylu życia, rozwijania pasji oraz pokazanie miejsc, w których mogą przyjemnie i twórczo spędzać czas.

- Otwieramy miasto na osoby 60+, chcemy je zaktywizować, pokazać, że miasto ma ofertę dla tych osób. Wydarzenie ma przyczynić się do zwiększenia aktywności seniorów w ciągu całego roku i pokazać miejsca, które są im przyjazne - powiedział Dominik Zasadziński z zespołu ds. seniorów łódzkiego magistratu.

Do organizacji imprezy włączyło się ponad 90 instytucji i organizacji pozarządowych, a władze miasta spodziewają się, że weźmie w niej udział w sumie 30 tys. osób. Aby zachęcić najstarszych łodzian do udziału w imprezach w tym roku wszystkie osoby powyżej 60. roku życia, które posiadają Kartę Seniora mogą w trakcie "Senioraliów" podróżować komunikacją miejską bezpłatnie.

Jednym z głównych wydarzeń imprezy będą Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora, które 22 i 23 maja odbywać się będą w hali MOSiR. Swoją ofertę przedstawią firmy i instytucje m.in. z branży medycznej, rehabilitacyjnej, turystyczno-rekreacyjnej. Nie zabraknie też prezentacji uzdrowisk, Domów Seniora i Uniwersytetów III wieku z regionu łódzkiego.

Łódzką Kartę Seniora posiada obecnie ponad 6,3 tys. osób powyżej 60. roku życia. Dzięki niej mogą oni korzystać ze zniżek, które przygotowały dla nich instytucje i prywatne firmy, m.in. teatry, kina, muzea, restauracje, ośrodki sportowo-rekreacyjne.

W łódzkim Urzędzie Miasta funkcjonuje zespół ds. seniorów, a drugą kadencję działa też Miejska Rada Seniorów, która liczy 15 osób. To organ opiniotwórczy, a jej członkowie byli zaangażowani m.in. w tworzenie dzielnicowych centrów aktywnych seniorów czy portalu internetowego dla tej grupy mieszkańców.

Szczegółowe informacje nt. tegorocznych "Senioraliów" w Łodzi można znaleźć na stronie: www.seniorzy.uml.lodz.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.