Łódzkie "Senioralia": 300 wydarzeń i targi dla osób 60+
Autor: PAP/Rynek Zdrowia   05 maja 2015 14:37

Aż 300 wydarzeń - wycieczki, warsztaty, zajęcia rekreacyjne, spektakle i koncerty - znajdzie się w programie 2. edycji "Senioraliów" w Łodzi - imprezy przeznaczonej dla osób powyżej 60. roku życia, która rozpocznie się 16 maja.

Tegoroczne "Senioralia" zainauguruje 16 maja m.in. koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem, a symboliczne klucze do miasta przekaże tego dnia seniorom prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Głównym celem imprezy jest zachęcenie najstarszych łodzian do prowadzenia aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą przyjemnie i twórczo spędzać czas.

Jak poinformował we wtorek (5 maja) wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, w tym roku w ciągu 9 dni zaplanowano 300 wydarzeń przygotowanych przez 90 organizatorów. Rozdanych zostanie 40 tys. informatorów z terminarzem wydarzeń, a władze miasta spodziewają się, że weźmie w nich udział w sumie 30 tys. osób.

Aby zachęcić najstarszych łodzian do udziału w imprezach w tym roku dla seniorów wprowadzono bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

- Wszystkie osoby, które mają ponad 60 lat i posiadają Kartę Seniora, będą mogły w ciągu ''Senioraliów'' podróżować miejską komunikacją bezpłatnie, wzorem Juwenaliów. W każdej kolejnej edycji będzie podobnie - zapowiedział Piątkowski.

Obecnie tzw. Łódzką Kartę Seniora posiada ponad 6300 osób. Dzięki niej osoby, które ukończyły 60 lat mogą korzystać ze zniżek, które przygotowały dla nich instytucje i prywatne firmy, m.in. teatry, kina, muzea, restauracje, ośrodki sportowo-rekreacyjne.

W trakcie drugiej edycji "Senioraliów", które potrwają do 24 maja zaplanowano m.in. wycieczki, wykłady, warsztaty, lekcje pokazowe, spotkania tematyczne, spektakle, koncerty, a niektóre łódzkie teatry otworzą w tych dniach swoje kulisy.

Jednym z głównych wydarzeń będą Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora, które w dniach 22-23 maja odbędą się w hali MOSiR. Jak zapowiedział Paweł Kozłowski z Międzynarodowych Targów Łódzkich, przez dwa dni będzie można zapoznać się z ofertą firm i instytucji, które przedstawią produkty i usługi dla seniorów.

W targach weźmie udział ponad 80 wystawców m.in. firmy z branży medycznej, rehabilitacyjnej, rekreacji, turystyki oraz pielęgnacji ciała. Nie zabraknie też prezentacji sprzętu rehabilitacyjnego, uzdrowisk oraz Domów Seniora i Uniwersytetów III wieku z regionu łódzkiego.

Szczegółowe informacje nt. "Senioraliów" można znaleźć na stronie internetowej www.seniorzy.uml.lodz.pl.

W łódzkim magistracie działa zespół ds. seniorów, a w każdej dzielnicy miasta zorganizowano Centrum Obsługi Seniorów. Już drugą kadencję działa też Miejska Rada Seniorów, która liczy 15 osób. To organ opiniotwórczy, a jej członkowie byli zaangażowani m.in. w tworzenie dzielnicowych centrów aktywnych seniorów czy portalu internetowego dla tej grupy mieszkańców Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.