Łódzkie Senioralia: ok. 700 wydarzeń przez dwa tygodnie

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   15 maja 2017 09:42


Łódzkie Senioralia: ok. 700 wydarzeń przez dwa tygodnie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską rozpoczęły się w sobotę (13 maja) 4. Łódzkie Senioralia. W tym roku, dla osób 60 plus, przygotowano ok. 700 wydarzeń z dziedziny kultury, zdrowia, sportu i edukacji. Impreza potrwa dwa tygodnie.

Wręczając klucze do bram miasta, Zdanowska zwróciła uwagę, że przed łódzkimi seniorami "dwa tygodnie zintensyfikowanych wydarzeń". Przyznała, iż ma nadzieję, że będą oni licznie w nich uczestniczyć. - Od dziś Łódź należy do seniorów. To czas dla was - mówiła.

Jednocześnie zachęcała do wyrobienia Miejskiej Karty Seniora, która m.in. na czas Senioraliów zapewnia bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej oraz 50 proc. zniżki na usługi u wybranych partnerów karty.

Głównym celem imprezy, która organizowana jest już po raz czwarty, jest zachęcenie osób 60 plus do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał. W ubiegłym roku w Senioraliach wzięło udział przeszło 50 tys. osób.

Łódzkie Senioralia zostały zainaugurowane w sobotę w pasażu Schillera plenerowym koncertem Krzysztofa Krawczyka. W sumie w ciągu dwóch tygodni zaplanowano ok. 700 wydarzeń podzielonych na kilka kategorii: edukacja, kultura, sport i rekreacja, porady, zdrowie.

Uczestnicząc w wydarzeniach będzie można np. wziąć udział w tzw. rytuałach tybetańskich, czyli zestawie kilku prostych ćwiczeń przypominających jogę, które poprawiają ogólny stan zdrowia i odmładzają organizm. Zaplanowano też zajęcia poprawiające sprawność fizyczną, w tym poprawę chodu, koordynację ruchów i zmniejszenie dolegliwości bólowych. W programie jest też wycieczka z przewodnikiem śladami wielokulturowej Łodzi do jednej z ciekawszych i lepiej utrzymanych willi fabrykanckich z przełomu XIX i XX w. w Łodzi. Także wycieczka po Teatrze Wielkim, która obejmuje m.in.: oglądanie sceny i jej mechanizmów, salę prób baletu, salę prób reżyserskich, magazyn kostiumów, pracownie - malarską i krawiecką oraz reprezentacyjne foyer z jego weneckimi lustrami.

Seniorzy wraz z rodzinami będą mieli okazję zagrać w gry planszowe, zwiedzić Akademię Sztuk Pięknych, dowiedzieć się o profilaktyce raka piersi, zmierzyć ciśnienie, masę ciała, poziom cukru. Będą też porady i konsultacje psychologiczne czy wykłady dotyczące m.in. fenomenu mediów społecznościowych. Za 1 zł będzie można dokonać przeglądu stanu technicznego auta.

Integralną częścią tegorocznej edycji Senioraliów będzie konkurs Drzewo Pokoleń organizowany przez Urząd Miasta Łodzi oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Konkurs będzie miał na celu wyłonienie i uhonorowanie organizacji pozarządowych, firm, instytucji jak i seniorów realizujących projekty w obszarze zdrowego i aktywnego starzenia się oraz podejmujących wszelką działalność przyczyniającą się do poprawy jakości życia osób 60 plus.

Z okazji imprezy wydano informator, który rozprowadzany jest w miejskich instytucjach.

Łódzkie Senioralia organizowane są przez zespół ds. seniorów w Urzędzie Miasta Łodzi we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz 125 partnerami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR