Łowicz zachęca: wypełnij i schowaj do lodówki

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW, UM Łowicz/Rynek Seniora   29 września 2016 14:12


Łowicz zachęca: wypełnij i schowaj do lodówki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Władze Łowicza (Łódzkie) zachęcają do zadbania o bezpieczeństwo w przypadku nagłego pogorszenia się stanu zdrowia. Ratusz, wzorem innych samorządów w Polsce, przygotował lokalną wersję „koperty życia”, dedykowaną w szczególności starszym mieszkańcom.

Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zachęca mieszkańców do udziału w ogólnopolskiej akcji oraz korzystania i tworzenia „kopert życia”. Mają one za zadanie umożliwić służbom medycznym jak najszybsze dotarcie do niezbędnych informacji nt. stanu zdrowia poszkodowanych osób.

- W nagłej i niespodziewanej sytuacji możemy nic nie pamiętać, możemy być również nieprzytomni. I co wtedy? Wówczas pomoże nam „koperta życia” - przekonują samorządowcy.

Zestaw składa się z karty informacyjnej i specjalnej naklejki identyfikacyjnej. Koperta dostępna będzie bezpłatnie w ratuszu, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i w łowickich NZOZ-ach.

„Kopertę życia”, można również przygotować samodzielnie, korzystając z załączników zamieszczonych na stronie www.lowicz.eu.

Jak korzystać z zestawu? Do koperty albo pudełka należy włożyć kartę informacyjną zawierającą dane, które mogą być potrzebne ratownikom medycznym na wypadek konieczności udzielenia pomocy: informacje o przebytych chorobach, uczuleniach, rodzajach przyjmowanych leków, a także najważniejsze dokumenty, związane z naszym zdrowiem.

Sama koperta powinna się znajdować w lodówce, oznaczonej specjalną naklejką. Dlatego w lodówce, ponieważ to urządzenie jest w prawie każdym domu i najłatwiej je ratownikom zlokalizować. W przypadku schowania koperty np. do szafki lub szuflady, znacznie trudniej będzie ją odnaleźć. Druga taka koperta życia może być umieszczona np. w schowku w samochodzie.

Urzędnicy przygotowali 500 bezpłatnych zestawów „kopert życia”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR