Lubelskie: Kraśnik znów muzyczną stolicą seniorów z regionuKurier Lubelski/Rynek Seniora - 11 sierpnia 2016 12:50


W najbliższą niedzielę (14 sierpnia) odbędzie się XVII edycja imprezy pod nazwą „Senior Fest”. W festynie wystąpi 16 kapel i chórów, a zgromadzona publiczność będzie mogła wziąć udział w zabawie tanecznej - informuje Kurier Lubelski.

„Senior Fest” rozpocznie się o godz. 15 na scenie letniej Centrum Kultury i Promocji (CKiP) przy al. Niepodległości 44 w dzielnicy fabrycznej Kraśnika. Jednym z punktów imprezy będą przesłuchania uczestników. Na scenie zaprezentują się kluby seniorów m.in. z: Radzynia Podlaskiego, Biłgoraja, Frampola, Sulowa, Zakrzówka, Gościeradowa, Blinowa i Kraśnika. W sumie wystąpi 16 zespołów.

W programie przewidziano wręczenie pamiątkowych statuetek i dyplomów oraz wykonanie piosenki finałowej. Wieczorem na placu przed sceną odbędzie się zabawa taneczna z zespołem.

Organizatorem wydarzenia jest miasto Kraśnik i kraśnickie starostwo powiatowe. Wstęp jest darmowy.

W roku 2015 w ramach festynu na scenie wystąpiło ok. 300 osób z 22 zespołów. „Senior Fest” nosi imię Jerzego Piwnickiego. To zmarły przed dwoma laty wieloletni instruktor CKiP - muzyk, pedagog i pomysłodawca przedsięwzięcia. Pracę w Kraśniku rozpoczął w 1975 r. jako akompaniator zespołów tanecznych.

Czytaj więcej: www.kurierlubelski.pl