Lubelskie: seniorzy z Parczewa wystawiają musical

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Caritas Diecezji Siedleckiej, MK/Rynek Seniora   18 listopada 2015 13:15


Lubelskie: seniorzy z Parczewa wystawiają musical Musical „Nasze kolorowe lata” seniorzy z Parczewa wystawią 23 listopada br. Fot. Skaneidrotten/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

„Nasze kolorowe lata” to tytuł musicalu przygotowanego w trakcie trwania projektu „Senior Przyszłości” realizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Parczewie (Lubelskie). Jego premiera będzie zwieńczeniem działań prowadzonych w ramach projektu.

Impreza, podczas której odbędzie się premiera ma charakter otwarty, skierowana jest w szczególności do mieszkańców powiatu parczewskiego.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się także, jakie działania były podejmowane w ramach projektu  „Senior Przyszłości”.

Na liście tych inicjatyw znajdują się:

 - Klub „Senior Przyszłości”, czyli cykl zajęć adresowanych do 30-osobowej grupy seniorów. - Głównym celem klubu było zachęcenie osób w podeszłym wieku do wyjścia z domu - mówi Anna Walczyna, koordynator projektu „Senior Przyszłości”.

Seniorzy uczyli się od instruktorów aqua fitness’u, gotowania, robili zdjęcia i szkolili swoje umiejętności teatralne, aby zabłysnąć na dużej scenie. Dzięki wspólnym spotkaniom osoby w podeszłym wieku przezwyciężały codzienną rutynę. Spotkania rozpoczęły się 1 września tego roku. Klub zakończy działalność 10 grudnia.

Magdalena Jesionek, prowadząca zajęcia kulinarne, tłumaczy: -  Chciałam pokazać seniorom, jak można przepisy kuchni polskiej zmienić drobnymi składnikami w wyśmienite dania z pomysłem, z ikrą. Jesteśmy w Parczewie, gdzie jest wiele stawów, dlatego stawiałam na ryby. I dodaje: - Od seniorów też można się wiele nauczyć.  

Zajęcia fotograficzne prowadził Stanisław Waszkiewicz, instruktora fotografii z ponad 50-letnim stażem. - Podczas pierwszych zajęć podjąłem temat historii fotografii, technikę fotograficzną i zmiany na przestrzeni lat. Na kolejnych pracowaliśmy z uczestnikami nad opanowaniem obsługi ich osobistych aparatów fotograficznych. Mieliśmy również zajęcia w plenerze - mówi Waszkiewicz.

 - uczestnikom projektu mieli także indywidualne i grupowe zajęcia z psychologiem. Odbył się również cykl spotkań z internistą, gastrologiem, diabetologiem, ortopedą, psychiatrą i kardiologiem.

Premiera musicalu „Nasze kolorowe lata” odbędzie się 23 listopada o godz. 18, w Sali Jarmuł przy ul. Lubartowskiej 65 w Parczewie.

Oprócz premiery oraz prezentacji projektu w trakcie wydarzenia odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursów towarzyszących projektowi.  

Projekt „Senior Przyszłości” dofinasowany był z budżetu Województwa Lubelskiego w ramach realizacji zadania publicznego „Wspieranie funkcjonowania społecznego osób starszych (realizacja zadań wynikających z Wojewódzkiego Programu na Rzecz osób Starszych na lata 2013 - 2015)”.     

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.