Lublin: miasto uruchomiło darmowe wsparcie psychologiczne dla starszych

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   09 czerwca 2016 13:40


Lublin: miasto uruchomiło darmowe wsparcie psychologiczne dla starszych Osoby 60+ z Lublina mogą uzyskać darmowe wsparcie psychologiczne przez telefon lub osobiście. Fot. PTWP Andrzej Wawok

Wsparcie psychologiczne dla seniorów funkcjonuje w postaci trzech narzędzi: Telewsparcia 60+, indywidualnego i grupowego wsparcia psychologicznego oraz wolontariatu. Usługi wprowadził miejski magistrat we współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie.

W ramach Telewsparcia 60+ od poniedziałku do piątku w godzinach 17-20 pod nr. tel. 81 46 66 999 seniorzy mogą otrzymać wsparcie psychologów oraz pełną informację na temat działalności instytucji i organizacji oferujących różne formy aktywizacji. Wsparcia udzielają wolontariusze WSEI. Obowiązuje opłata jak za połączenie lokalne.

Zakres usługi obejmuje porady w sprawach dotyczących problemów funkcjonowania w życiu społecznym, wsparcie w sytuacjach wywołujących uczucie niepokoju, zagubienia i rozbicia, porady w zakresie rozwiązywania różnych trudności życiowych oraz informacje na temat ciekawych form spędzania czasu wolnego.

Dodatkowo, w ramach programu „Lublin Strefa 60+”, starsi mieszkańcy miasta mogą korzystać ze wsparcia psychologicznego, które obejmuje 3 formy:

- indywidualną pomoc psychologiczną
- grupowe wsparcie psychologiczne
- wolontariat senioralny

Indywidualne wsparcie psychologiczne to konsultacje z psychologiem, adresowane do osób, które borykają się z problemami natury psychologicznej i nie chcą pracować w grupie. Dyżury specjalisty odbywają się w biurze Lubelskiego Centrum Aktywności Obywatelskiej (LCAO) przy ul. Leszczyńskiego 23 w poniedziałki (godz. 16-18), środy (godz. 16-18 i w piątki (godz. 14-17).

Grupowe wsparcie psychologiczne mają formę zajęć aktywizacyjnych dla seniorów pragnących się rozwijać i poprawiać jakość swojego życia psychicznego. Podczas spotkań uczestnicy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, mogą bliżej przyjrzeć się sobie i innym, jak również nauczyć się technik radzenia sobie ze stresem. Dyżury psychologa odbywają się także w biurze LCAO w piątki w godz. 17-19.

Wolontariat senioralny, łączący pomaganie innym z realizowaniem swoich pasji, skierowany jest do emerytów potrzebujących rozmowy i spotkań w miejscu swojego zamieszkania (nie mogących korzystać z oferty zewnętrznej).

Udział we wszystkich spotkaniach jest dobrowolny i bezpłatny. Osoby zainteresowane jakąkolwiek formą wsparcia powinni skontaktować się telefonicznie z biurem LCAO, dzwoniąc na nr 81 466 20 61.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.