Małopolskie: oszukiwali metodami "na wnuczka" i "policjanta", staną przed sądem

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   28 września 2017 09:43


Małopolskie: oszukiwali metodami "na wnuczka" i "policjanta", staną przed sądem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O oszustwo wobec czterech osób metodą "na wnuczka" i wyłudzenie znacznych kwot pieniędzy oskarżyła krakowska prokuratura 22-letniego Konrada S. Akt oskarżenia został przekazany do sądu - poinformował w środę (27 września) rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Kolejny akt oskarżenia dotyczy Przemysława M., działającego metodą "na policjanta".

Nowohucka prokuratura oskarżyła Konrada S. o to, że w marcu br. w Krakowie, Gorlicach i Tarnowie, działając wspólnie z innymi nieustalonymi osobami i podając się za członka rodziny, doprowadził cztery osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem i wyłudził znaczne kwoty pieniędzy. Były to kwoty: 142 tys. złotych, 17 tys. euro (ok. 74 tys. zł) oraz 8 tys. dolarów amerykańskich (32,5 tys. zł).

Konrad S. został zatrzymany w czerwcu w Krakowie po zawiadomieniu policji przez jednego z pokrzywdzonych, że zadzwonił do niego rzekomy wnuczek, domagając się pieniędzy. W następstwie zawiadomienia Konrad S. został zatrzymany podczas odbierania pieniędzy.

W toku postępowania ustalono, że podobnych oszustw dokonał także w Gorlicach i Tarnowie. Konrad S. przyznał się do zarzutów.

W kolejnym akcie oskarżenia krakowska prokuratura zarzuciła Przemysławowi M., że podając się za funkcjonariusza policji wykonującego czynności służbowe, oszukał dwie osoby i wyłudził od nich 29 tys. zł oraz biżuterię o wartości 15 tys. zł. Przemysław M. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Obu oskarżonym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura przy tej okazji po raz kolejny prosi szczególnie starsze osoby o zachowanie ostrożności przy telefonach od rzekomych członków rodziny lub funkcjonariuszy, żądających pieniędzy na pilne potrzeby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR