Marszałek Senatu wziął udział w spacerze nordic walkingPAP/Rynek Seniora - 14 listopada 2017 09:31


Zachęcam wszystkich seniorów do aktywności - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który w przeddzień Dnia Seniora wziął udział w spacerze nordic walking. We wtorek (14 listopada) marszałek spotka się z seniorami by rozmawiać m.in. o aktywności seniorów w sieci.

Około dwuipółkilometrowy spacer z okazji Dnia Seniora odbył się w poniedziałek, w parku im. marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Ideą przejścia z kijami do nordic walking jest promowani wśród seniorów zdrowego trybu życia.

Tuż przed wymarszem marszałek Karczewski spotkał się z dziennikarzami. Przypomniał, że "bardzo często pojawia się zarzut do rządu, do Prawa i Sprawiedliwości", że ograniczają oni osobom w podeszłym wieku możliwości pracy. Jak dodał, jest to kwestią wyboru każdego seniora.

- Jeśli ktoś może pracować, to powinien pracować, jeśli ktoś może być aktywny fizycznie, to taka aktywność fizyczna zawsze wpływa też bardzo korzystnie na możliwości pracy. Sam prawie codziennie staram się biegać - zaznaczył Karczewski.

Marszałek zachęcił wszystkich seniorów do aktywności i wyraził nadzieję, że poniedziałkowy spacer przyczyni się do tego, "że seniorzy będą bardziej aktywni". Dodał również, że Dzień Seniora odbywa się w jego urodziny dlatego nigdy o nim nie zapomina.

We wtorek Stanisław Karczewski spotka się z seniorami. Spotkanie będzie poświęcone aktywności osób starszych w internecie oraz bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Zostaną także przedstawione projekty, które mają prowadzić do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu seniorów.