Marszałek Senatu wziął udział w spacerze nordic walking

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   14 listopada 2017 09:31


Marszałek Senatu wziął udział w spacerze nordic walking Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zachęcam wszystkich seniorów do aktywności - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który w przeddzień Dnia Seniora wziął udział w spacerze nordic walking. We wtorek (14 listopada) marszałek spotka się z seniorami by rozmawiać m.in. o aktywności seniorów w sieci.

Około dwuipółkilometrowy spacer z okazji Dnia Seniora odbył się w poniedziałek, w parku im. marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Ideą przejścia z kijami do nordic walking jest promowani wśród seniorów zdrowego trybu życia.

Tuż przed wymarszem marszałek Karczewski spotkał się z dziennikarzami. Przypomniał, że "bardzo często pojawia się zarzut do rządu, do Prawa i Sprawiedliwości", że ograniczają oni osobom w podeszłym wieku możliwości pracy. Jak dodał, jest to kwestią wyboru każdego seniora.

- Jeśli ktoś może pracować, to powinien pracować, jeśli ktoś może być aktywny fizycznie, to taka aktywność fizyczna zawsze wpływa też bardzo korzystnie na możliwości pracy. Sam prawie codziennie staram się biegać - zaznaczył Karczewski.

Marszałek zachęcił wszystkich seniorów do aktywności i wyraził nadzieję, że poniedziałkowy spacer przyczyni się do tego, "że seniorzy będą bardziej aktywni". Dodał również, że Dzień Seniora odbywa się w jego urodziny dlatego nigdy o nim nie zapomina.

We wtorek Stanisław Karczewski spotka się z seniorami. Spotkanie będzie poświęcone aktywności osób starszych w internecie oraz bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Zostaną także przedstawione projekty, które mają prowadzić do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR