Mazowieccy seniorzy rozmawiają z Urzędem Marszałkowskim

POLITYKA SENIORALNA

Autor: UMWM/Rynek Zdrowia   05 marca 2015 16:00


Mazowieccy seniorzy rozmawiają z Urzędem Marszałkowskim

Przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego wraz z przedstawicielami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów szukają wspólnie rozwiązań, które zniosą część barier towarzyszących codziennie mazowieckim seniorom, jak np. dostęp do opieki geriatrycznej czy związane z ich aktywizacją.

W urzędzie marszałkowskim w czwartek (5 marca) z przedstawicielami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów dyskutowali na ten temat członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Barbara Kucharczyk, pełnomocnik ds. polityki senioralnej. 

- Mówiliśmy o wspólnej polityce informacyjnej i o realnych działaniach, które pomogą emerytom nie tylko w Warszawie, ale na całym Mazowszu. Zadaniem, które udało się nam określić jest utworzenie bardzo dobrej strony internetowej, która będzie przede wszystkim informować seniorów o tym, z jakiej pomocy mogą korzystać. Chcemy również włączyć emerytów do Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej - podsumowała spotkanie członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Strona internetowa "Polityka Senioralna na Mazowszu” jest jeszcze konsultowana, ale już wiadomo, że będzie zawierała działy poświęcone m.in. Radzie Seniorów, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku czy domom opieki społecznej. To duży krok w kierunku aktywizacji osób starszych i współpracy z samorządem województwa mazowieckiego.

Członkowie PZERiI również starają się aktywnie działać i dawać przykład innym. 23 marca o godz. 13.00 w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie odbędzie się jubileusz 5-lecia białołęckiego oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.