Mazowsze: seniorzy boją się oszustów, przemocy i ruchu drogowego
Autor: KL/Rynek Seniora   25 maja 2015 09:02

Czego się boją najstarsi mieszkańcy Mazowsza? Oszustwa wobec osób starszych, zagrożenia w ruchu drogowym i przemoc w rodzinie - to zagrożenia na jakie najczęściej skarżą się seniorzy w czasie spotkań z wojewodą mazowieckim.

Od marca Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki wziął udział w 21 debatach dotyczących bezpieczeństwa lokalnego w ramach trzeciej edycji konsultacji pod hasłem "Wspólnie bezpieczniej". Do końca czerwca wojewoda ma odwiedzić jeszcze siedem miast.

Podczas tegorocznego cyklu spotkań nacisk jest położony na bezpieczeństwo osób starszych oraz partnerstwo w tym obszarze z młodzieżą. Dlatego w trakcie konsultacji omawiane są działania profilaktyczne i edukacyjne, takie jak Bezpieczny Senior czy Mazowiecka Akademia Seniora. Debata obejmuje również ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie danego powiatu. 

Jak informuje nas Ivetta Biały, rzecznik wojewody do najczęściej zgłaszanych podczas debat problemów dotyczących seniorów należą: oszustwa wobec osób starszych, zagrożenia w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie, zakłócenia ciszy nocnej zwłaszcza w sąsiedztwie sklepów całodobowych z alkoholem.

Problemy te pojawiły się także w poprzednich cyklach debat ( - w tym roku trwa już trzecia edycja - red.), więc w trakcie tegorocznych spotkań omawiane są działania profilaktyczne i edukacyjne, takie jak "Mazowiecka Akademia Seniora". W ramach tych projektów prowadzone są szkolenia dla liderów, którzy będą aktywizować seniorów w zakresie bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia.

W województwie przeszkolono już ponad 100 osób, których głównym zadaniem jest organizowanie spotkań osób starszych z przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Rzeczniczka zaznacza, że duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policja prowadzi działania profilaktyczne w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego (najczęściej są to seniorzy i młodzież) w ramach programu "B&N" - B-jak bezpieczny, N- jak niechroniony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.