Miasto stołeczne zachęca do udziału w konkursie "Warszawa w kwiatach i zieleni"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW/Rynek Seniora   23 maja 2017 14:22


Miasto stołeczne zachęca do udziału w konkursie "Warszawa w kwiatach i zieleni" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kilkaset ogrodów i ogródków, pół tysiąca doniczkowych kwiatów do adoptowania, 30 tys. papierowych toreb, które zastąpią nieekologiczne foliowe reklamówki, warsztaty z Martą Gessler i Elizą Mórawską - to tylko kilka punktów programu konkursu „Warszawy w kwiatach i zieleni”. Chętni mogą się zgłosić do 30 czerwca br.

„Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon a nawet ukwiecone okno. To także cykl wydarzeń, które pokażą warszawiakom, że zielone i zdrowe miasto może dać wiele radości. 

Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy. Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi.

Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy w sześciu kategoriach - oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.

Zgłoszenia można przesyłać od 15 maja do 30 czerwca 2017. Więcej informacji na stronie www.warszawawkwiatach.pl.

W stolicy będzie ponadto działać sześć ogólnodostępnych Centrów Porad. Odwiedzający nauczą się m.in., jak rozpocząć swoją przygodę z ogrodnictwem, poznają sekrety zielarstwa, przespacerują się szlakiem najładniejszych ogrodów.

Innowacją będą bezpłatne usługi Wirtualnego Lekarza Roślin, który pomoże wyleczyć chore rośliny doniczkowe, a także udzieli wszelkich porad dotyczących ogrodnictwa.

Podczas „Warszawy w kwiatach i zieleni” ulice stolicy zakwitną, na przystankach autobusowych, w kawiarniach i klubach pojawią się kwiaty w doniczkach - będzie je można zabrać do domu - zapewniają organizatorzy.

Przygotowane zostały również ekologiczne papierowe torebki - zastąpią one foliowe reklamówki. Znajdziemy je m.in. w lokalnych warzywniakach i na targach.

Organizatorami konkursu i imprez towarzyszących są: m.st. Warszawa i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR