„Młodość przychodzi z wiekiem” - darmowe zajęcia dla opolskich seniorównto.pl/Rynek Seniora - 29 sierpnia 2016 10:52


W projekcie „Młodość przychodzi z wiekiem” weźmie udział ok. 200 seniorów z Opola i okolicznych gmin. Będą mogli za darmo pójść do teatru, albo dowiedzieć się, jak nosić wnuki.

- Przed opracowaniem projektu konsultowaliśmy się z seniorami i z tych rozmów wynikało, że najbardziej doskwiera im samotność - mówi Magdalena Popławska z Opolskiego Centrum Demokracji Lokalnej FRDL, które we współpracy z Aglomeracją Opolską realizuje rządowy program „Młodość przychodzi z wiekiem”.

Osoby w wieku 60+ będą mogli w ramach projektu wziąć udział w zajęciach teatralnych, wybrać się do kina, teatru czy na wycieczki po Opolszczyźnie połączone z plenerami fotograficznymi. Od specjalistów dowiedzą się też np., jak nosić wnuki na rękach, żeby nie obciążać kręgosłupa, albo jak korzystać z nowoczesnych technologii.

Drugim elementem są szkolenia dla animatorów, czyli dla osób, które same są w wieku 60+, ale mają dość energii, aby porwać innych.

Aby to zrobić wystarczy wypełnić formularz, dostępny na stronie www.opole.frdl.pl. Więcej informacji pod nr. tel.: 77 454 48 29 lub 77 44 61 402. Rekrutacja trwa do końca sierpnia lub do wyczerpania miejsc. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Więcej: www.nto.pl