Morawiecki: program senioralny będzie kluczowy w naszym budżecie w 2018 i 2019 r.

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   11 grudnia 2017 09:06


Morawiecki: program senioralny będzie kluczowy w naszym budżecie w 2018 i 2019 r. Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Program senioralny będzie kluczowym w naszym budżecie w 2018 i 2019 roku - zapowiedział w piątek (8 grudnia) desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki. Powiedział, że rząd będzie się skupiał również na programie leków dla seniorów.

Morawiecki w TV Trwam został zapytany o to, czy będzie jakaś zmiana w programie polityki senioralnej. Powiedział, że polityka senioralna to "niezwykle ważna część naszej polityki społecznej". - To jest ta część, na którą w drugiej części naszej kadencji poświęcimy jeszcze więcej uwagi - dodał.

Powiedział, że rząd pracuje nad programem nazwanym roboczo "Dostępność Plus", który zakłada, żeby zarówno podjazdy do budynków, wejścia do autobusów czy tramwajów oraz np. biletomaty czy bankomaty były dostosowane do osób starszych czy osób niepełnosprawnych.

- Program senioralny na pewno będzie kluczową częścią naszego budżetu w roku 2018, w roku 2019 - zapowiedział. Dodał, że "w budżecie na przyszły rok zabezpieczyliśmy dodatkowo 15 mld zł dla emerytów". Mówił, że 10 mld zł jest przeznaczone dla nowych emerytów, którzy wejdą w wiek emerytalny wcześniej, a 5 mld zł będzie przeznaczone na rewaloryzację.

Morawiecki zapowiedział, że wzrosną wydatki na leki dla seniorów powyżej 75. roku życia, do kwoty 665 mln zł. - Zwiększy się paleta lekarstw i dostępność tych lekarstw dla najbardziej potrzebujących - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR