Morawiecki: więcej pieniędzy na wsparcie domów seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   09 października 2018 15:04


Morawiecki: więcej pieniędzy na wsparcie domów seniora Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przeznaczamy znacząco więcej środków na wsparcie domów seniora - powiedział w poniedziałek (8 października) w Warszawie premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Centrum Medycznym Bonifratrów. Miarą człowieczeństwa jest to, jak opiekujemy się osobami starszymi - stwierdził.

- Matka Teresa z Kalkuty mawiała, że to, jak się opiekujemy osobami starszymi jest miarą naszego człowieczeństwa. I tak właśnie patrzymy na tę sprawę - powiedział szef rządu po poniedziałkowym spotkaniu z pensjonariuszami domu seniora w Centrum Medycznym Bonifratrów.

- Dlatego my zdecydowaliśmy się przeznaczyć znacząco więcej środków na wsparcie domów seniora, klubów seniora, opieki nad osobami starszymi, domów opieki nad osobami starszymi, takimi jak ten - wskazał.

Podał, że jeszcze trzy, cztery lata temu było to 30 mln zł na placówki, które nazywa się umownie domami seniora. - Dzisiaj to już jest trzy razy więcej, a w przyszłym roku planujemy kolejne środki, zarówno na tworzenie nowych ośrodków, takich jak domy seniora. Ich utworzymy w tym roku około 300. To też wielokrotnie więcej niż kilka lat temu - akcentował. Dodał, że "nie tylko na tworzenie, ale również na usługi socjalne, usługi rehabilitacyjne, które są bardzo potrzebne".

- Tutaj panie powiedziały mi, czego najbardziej potrzebują w obszarze opieki medycznej, pielęgniarskiej, rehabilitacyjnej, również wszelkiego rodzaju zajęć w domach seniora - powiedział premier. Wskazał, że to są "zajęcia najróżniejsze - od pieczenia ciast poprzez zajęcia teatralne, ale również naukę obsługi internetu, komputera, po to, żeby mieć kontakt ze swoimi wnukami, swoimi dziećmi, w sposób częstszy, takim kanałami informacyjnymi, jakimi obecnie młodzież zwykle się posługuje" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR