Można już składać wnioski o wydanie Tarnobrzeskiej Karty Seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: DKX/Ryneek Seniora   20 stycznia 2015 09:05


Można już składać wnioski o wydanie Tarnobrzeskiej Karty Seniora

To dokument, dzięki któremu starsi mieszkańcy będą mogli korzystać ze zniżek w miejskich placówkach kulturalnych i sportowych oraz w podmiotach prywatnych. W tegorocznym budżecie miasta na realizację tego programu zarezerwowano 35 tys. zł.

Program właśnie wystartował. Jego celem jest aktywizacja starszych mieszkańców. Będą oni mieli możliwość szerszego uczestniczenia w życiu społecznym i kulturalnym miasta, a także zadbania o swoje zdrowie i kondycję. A wszystko dzięki obniżeniu kosztów takiej aktywności.

Karty wydawane będą przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. I tam też można składać wnioski. O dokument mogą się starać osoby powyżej 65. roku życia, zameldowane w Tarnobrzegu.

Każda z nich otrzyma następnie specjalną kartę uprawniającą do ulg na poziomie od 30 do nawet 50 procent przy zakupie biletu wstępu do różnych placówek na terenie miasta: muzeum, Tarnobrzeskiego Domu Kultury, czy MOSiR-u.

Pełna lista podmiotów, które zdecydują się takich rabatów udzielić w ramach programu zostanie opublikowana na stronie MOPR-u i Urzędu Miasta. Wciąż mogą się też zgłaszać podmioty prywatne chcące udzielić dowolnych zniżek starszym klientom. Firmy te mogą z kolei mogą liczyć na promocję jako placówki przyjazne seniorom.

Karty zostaną wydane bezpłatnie pod koniec stycznia po zweryfikowaniu złożonych przez chętnych wniosków i podpisaniu porozumienia z dyrektorem MOPR-u. Warto pamiętać, że dokument będzie ważny przy okazaniu dowodu tożsamości jego posiadacza.

W Tarnobrzegu mieszka obecnie ponad 7900 osób, które ukończyły 65 lat i będą mogły starać się o wydanie Tarnobrzeskiej Karty Seniora. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.