MRPiPS ogłosiło nabór w konkursie na członków Rady ds. Polityki Senioralnej

POLITYKA SENIORALNA

Autor: DKX/Rynek Seniora   07 marca 2016 15:49


MRPiPS ogłosiło nabór w konkursie na członków Rady ds. Polityki Senioralnej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór do Rady ds. Polityki Senioralnej. Kandydaci powinni się zgłosić do 17 marca br.

"Kandydaci powinni wyróżniać się wiedzą i doświadczeniem w kwestiach polityki senioralnej, aby nowopowstała Rada mogła się stać forum otwartego dialogu o koncepcji i kształtowaniu polskiej polityki społecznej wobec starości i starzejącego się społeczeństwa" - informuje ministerstwo.

Kandydatów do Rady mogą zgłaszać: jednostki samorządu terytorialnego oraz związki tych jednostek; administracja rządowa; organizacje pozarządowe, podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2014 r. poz. 1118, z późn. zm.) oraz związki i porozumienia tych podmiotów; organizacje pracodawców oraz związki zawodowe; uczelnie i instytucje badawcze.

Zgłoszenie w formie elektronicznej lub papierowej wraz z załącznikami należy przesłać na adresy:

Wersję elektroniczną na adresy e-mail:  magdalena.bardadyn@mrpips.gov.pl, radaseniorzy@mrpips.gov.pl z dopiskiem w treści wiadomości: Nabór na członków RPS I kadencji.

Wersję papierową na adres: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Departament Polityki Senioralnej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa, z dopiskiem: Nabór na członków RPS I kadencji.

Ostateczny termin zgłaszania kandydatur upływa z dniem 17 marca 2016 r. (decyduje data nadania w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego).

Rada ds. Polityki Senioralnej została powołana w lutym 2013 r., w ramach komponentu systemowego Rządowego Programu ASOS. Na jej czele stał prof. Bolesław Samoliński, były konsultant krajowy w dziedzienie zdrowia publicznego.

Jej kształt odpowiadał założeniu tworzenia polityki senioralnej w formule partycypacyjnej. Choć był to organ pomocniczy ministra pracy i polityki społecznej, to do stałego udziału w jego pracach zostali zaproszeni przedstawiciele ministerstw oraz centralnych organów administracji publicznej, jak również przedstawiciele organizacji jednostek samorządu terytorialnego, organizacji trzeciego sektora i eksperci, wydelegowani do prac w Radzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.