MRPiPS wyasygnowało dodatkowe 16 mln zł na pomoc seniorom

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   14 maja 2018 17:46


MRPiPS wyasygnowało dodatkowe 16 mln zł na pomoc seniorom Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dodatkowych 16,41 mln zł przeznaczyło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie i wyposażenie placówek Senior Plus albo na funkcjonowanie Dziennych Domów i Klubów powstałych w ramach programu Senior Plus.

O pieniądze mogą się starać władze samorządowe. Są dostępne w ramach naboru uzupełniającego tegorocznej edycji programu Senior Plus. Ministerstwo rodziny przypomina, że program Senior Plus jest realizowany w latach 2015-2020. Jest skierowany do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. Celem programu jest pomoc osobom starszym, przede wszystkim poprzez zwiększenie ich aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Służyć temu mają Dzienne Domy Senior Plus i Kluby Senior Plus.

Osoby starsze przebywające w Dziennych Domach otrzymują m.in. pomoc w czynnościach dnia codziennego, prowadzi się tam terapię ruchową i kulturalno-społeczną. Zapewniony jest również ciepły posiłek. W Klubach Senior Plus motywuje się do samopomocy i wolontariatu w środowisku zamieszkania.

Jak informuje resort, w tym roku w wyniku naboru podstawowego i uzupełniającego "do samorządów trafi w sumie ponad 61 mln zł, w tym przeszło 45,89 mln zł na utworzenie nowych placówek Senior+ i ponad 15,1 mln zł na zapewnienie funkcjonowania istniejących już dziennych domów i klubów Senior Plus+.

Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa dzięki tym pieniądzom ma powstać 287 kolejnych placówek Senior Plus (90 dziennych domów i 197 klubów), a 230 już istniejących (156 domów dziennych i 74 klubów), zapewniających 5951 miejsc, otrzyma dofinansowanie na zapewnienie bieżącego funkcjonowania.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą składać wnioski o pieniądze z programu Senior Plus do 14 czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR