MRPiPS: znamy nowego wiceministra od polityki senioralnej
Autor: PAP/Rynek Seniora   11 grudnia 2015 15:24

Do kierownictwa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej dołączyli podsekretarze stanu Elżbieta Bojanowska, Renata Szczęch i Bartosz Marczuk. Za Departament Polityki Senioralnej i Departament Pomocy Społecznej będzie odpowiadała dr Elżbieta Bojanowska.

- Mamy już pełen skład ścisłego kierownictwa MRPiPS, naprawdę znakomity. Trochę to trwało, ale warto było pozyskać tak świetnie przygotowane osoby - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister pracy, rodziny i polityki senioralnej.

Jak poinformowała, dr Elżbieta Bojanowska będzie odpowiadała za Departament Polityki Senioralnej i Departament Pomocy Społecznej. Podkreśliła, że nowa wiceminister jest w obu tych dziedzinach specjalistką, ma doświadczenie praktyczne i dorobek naukowy. Dodała, że Bojanowska jest znana w środowisku osób zajmujących się problematyką społeczną. - Jest osobą o dużej energii, z wieloma pomysłami, które są absolutnie zbieżne z tym, co zamierzamy robić - podkreśliła Rafalska.

Bojanowska powiedziała, że bliska jest jej zarówno tematyka dotycząca pomocy społecznej, jak i polityki senioralnej. Jak dodała, pisała doktorat na temat sytuacji społeczno-ekonomicznej ludzi starszych w Polsce, na podstawie badań, które prowadziła na Mazowszu, przypomniała też, że była dyrektorem domu pomocy społecznej. - Cały czas pracowałam też naukowo, bo jestem adiunktem w Instytucie Socjologii UKSW - wskazała.

Jak podkreśliła, na pomoc społeczną patrzy z perspektywy całego sytemu zabezpieczenia społecznego, traktując ją jako jeden z ważnych elementów tego systemu. Zaznaczyła, że jest to sfera bardzo wrażliwa, bo dotycząca bezpośrednio człowieka, dlatego wszelkie zmiany, jakie miałyby być ewentualnie wprowadzane, muszą być dobrze przemyślane i dobrze zdiagnozowane. - I dopiero na tej podstawie będą podejmowane decyzje - zadeklarowała Bojanowska.

Renata Szczęch będzie odpowiadać za Departament Współpracy Międzynarodowej i Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego, 

Za Departament Analiz Ekonomicznych i Prognoz oraz Departament Polityki Rodzinnej odpowiedzialny będzie Bartosz Marczuk. 

W MRPiPS jest już trzech wiceministrów: Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz i Marcin Zieleniecki; zostali powołani w listopadzie.

Szwed, w randze sekretarza stanu, jest odpowiedzialny za rynek pracy, fundusze, departament prawa pracy oraz za dialog społeczny. Michałkiewicz, który również jest sekretarzem stanu, odpowiada m.in. za departament pożytku publicznego i współpracę z trzecim sektorem, jest też pełnomocnikiem rządu do spraw osób niepełnosprawnych. Zieleniecki, podsekretarz stanu, odpowiada za departament ubezpieczeń społecznych i koordynację systemów zabezpieczenia społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.