Muzeum Narodowe w Warszawie ze specjalną ofertą dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Muzeum Narodowe w Warszawie, MK/Rynek Seniora   15 września 2015 14:54


Muzeum Narodowe w Warszawie ze specjalną ofertą dla seniorów Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza seniorów do zwiedzanie i współpracy. Fot. Fotolia

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych specjalnie z myślą o seniorach. Udział w nich jest najczęściej jest bezpłatny. Spotkania płatne adresowane są do grup zorganizowanych - Klubów Seniora, Uniwersytetów Trzeciego Wieku itp.

Co tydzień w Kinie MUZ organizowane są „Muzealne wtorki”. Podczas spotkań, które odbywają się w dwóch turach (o godz. 13 i 14.30) poruszane są zawsze dwa tematy dotyczące dzieł z kolekcji MNW. Spotkania prowadzone są przez edukatorów Działu Edukacji. Trwają około 50 min. Wstęp wolny.

Nowością w ofercie MNW jest „Sztuka dla wnuka”, czyli cykl  otwartych spotkań dla seniorów chcących uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z wnukami w wieku 5-12 lat. Spotkania oparte są o  wymianę międzypokoleniowych doświadczeń - dziadkowie, przy wsparciu edukatorów Muzeum, stają się przewodnikami wnuków po świecie sztuki i tradycji. Cykl rozpocznie się w październiku br. Przewidziano 8 spotkań raz w miesiącu, we wtorki o godz. 15.30. Każdorazowo grupa może liczyć do 25 osób. Wstęp wolny. 

Muzeum zaprasza także seniorów, którzy chcą współpracować z nim jako wolontariusze. Wolontariat w Dziale Edukacji prowadzony jest od 2012 r., w 2014 r. został on rozszerzony o Dział Komunikacji i Programów Publicznych oraz Dział Pozyskiwania Funduszy i Marketingu. Obecnie z Muzeum współpracuje ok. 55 wolontariuszy. Wolontariuszami są gimnazjaliści, licealiści, studenci, młodzi dorośli, dorośli oraz seniorzy.

Rekrutacja wolontariuszy trwa.

Placówka w swojej ofercie posiada również wykłady i spotkania dla zorganizowanych grup seniorów. Korzystają z niej najczęściej Kluby Seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku itp.

Wykłady prowadzone są przez najbardziej doświadczonych edukatorów: dr Magdalenę Bialic, Przemysława Głowackiego, Urszulę Król, Karolinę Zalewską oraz Macieja Marciniaka.

Prelekcje dotyczą zagadnień związanych z historią sztuki (biografie artystów, słynne muzea, epoki i style) oraz archeologii. Koszt pojedynczego wykładu to 300 zł.

Drugi rodzaj spotkań odbywa się w ramach „Muzealnego Studium Dziejów Sztuki”. Zorganizowane grupy mają tu możliwość wykupienia cyklu spotkań w galeriach MNW. Koszt pojedynczego spotkania to 100 zł oraz koszt biletów wstępu (bilet ulgowy na wystawę stałą 10 zł, bilet ulgowy na wystawę czasową 15 zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.