Największy odsetek mieszkających samotnie jest wśród osób 60+

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   27 lipca 2016 09:04


Największy odsetek mieszkających samotnie jest wśród osób 60+ Polacy coraz rzadziej tworzą wielopokoleniowe gospodarstwa domowe. Fot. Sean and Lauren/Flickr.com (CC BY 2.0)

41 proc. seniorów powyżej 60. r.ż. mieszka samotnie. Odsetek ten jest ponad dwukrotnie wyższy niż w przypadku młodszych osób - wynika z sondażu TNS Polska.

Samotnie mieszka 19 proc. pytanych przez TNS. Największy odsetek samotnych jest wśród osób powyżej 60. r.ż. - 41 proc. oraz wśród osób w wieku 50-59 lat - 24 proc.

Z rodzicami - matką lub ojcem - mieszka 20 proc. respondentów. Natomiast z wnukami mieszka 2 proc. badanych, zaś z teściami 1 proc.

Nie dzieląc na przedziały wiekowe TNS podało, że co trzeci Polak (32 proc.), który deklaruje, że wciąż ma rodziców, dzieli z nimi mieszkanie. Z rodzicami mieszka 46 proc. badanych w wieku 20-29 lat, 20 proc. spośród tych w wieku 30-39 lat oraz 11 proc. spośród grupy w wieku 40-49 lat i 9 proc. z grupy 50-59 lat.

Jak zaznacza TNS, częściej mieszkania z rodzicami dzielą mężczyźni.

- Mieszkańcy wsi częściej mieszkają pod jednym dachem ze swoimi dziećmi i rodzicami. Mieszkanie z rodzicami jest również bardziej popularne w regionie wschodnim. (...) Z rodzicami mieszkają przede wszystkim uczniowie i studenci, ale również bezrobotni - wskazano w komunikacie z badania.

Dodano w nim, że znacznie rzadziej Polacy tworzą natomiast wielopokoleniowe gospodarstwa domowe i mieszkają ze swoimi wnukami, pradziadkami, dziadkami, czy teściami.

Badanie przeprowadzono od 3 do 8 czerwca 2016 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.