Naucz się rzemiosła od mistrza: warsztaty też dla seniorówDziennik Polski/Rynek Seniora - 31 sierpnia 2015 15:47


Krakowscy mistrzowie rzemiosła podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi i seniorami.

Chodzi o to, by swoją wiedzą mistrzowie podzielili się nie tylko z młodzieżą, ale i ze swoimi rówieśnikami lub ludźmi od siebie starszymi. Może seniorzy znajdą nowe hobby?

Służyć temu będzie rozpoczynający się we wrześniu projekt „Mistrzowie – międzypokoleniowe warsztaty rzemieślnicze”, zaproponowany przez Warsztat Innowacji Społecznych „Wytwórnia”. Projekt tej niezależnej pozarządowej organizacji współfinansowany jest w ramach Rządowego Programu na rzecz aktywności osób starszych na lata 2014-2020.

Będzie to cykl sześciu spotkań. Każde poprowadzi jeden z krakowskich mistrzów z asystującym mu pomocnikiem, a w grupie uczniów znajdzie się ośmiu seniorów i osiem młodych osób. Zajęcia będą składać się z dwóch części. Najpierw mistrz opowie o swojej pracy i tajnikach zawodu, a następnie przeprowadzi praktyczną część warsztatów, która pozwoli uczestnikom osobiście poznać dane rzemiosło.

Pierwsze warsztaty odbędą się już 5 września, a uczniowie zgłębiać będą tajniki renowacji mebli. Na kolejne spotkanie 19 września zapraszają introligatorzy, a potem, 26 września, modystka.W październiku odbędą się warsztaty ze specjalistką od parasoli, lutnikami oraz z kaletnikiem.

Na stronie internetowej www. warsztatyzmistrzami.pl znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące projektu. 

Więcej: www.dziennikpolski24.pl