NFZ podpowiada, jak odróżnić oszusta od pracownika Funduszu

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Polskie Radio, JW/Rynek Seniora   29 września 2016 14:36


NFZ podpowiada, jak odróżnić oszusta od pracownika Funduszu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Polskie Radio, oszuści podając się za pracowników NFZ oraz policjantów, przeprowadzają ankiety z osobami starszymi, wyłudzając w ten sposób informacje, które mogą być potem użyte do przestępstw. Fundusz informuje, jak prawidłowo przebiega procedura wymiany informacji z ubezpieczonym.

Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ostrzega przed oszustami, którzy podszywając się pod pielęgniarki lub policjantów, oszukują starsze osoby. Odwiedzają seniorów w domach i przeprowadzają z nimi ankietę dotyczącą tego, w jaki sposób pielęgniarki środowiskowe opiekują się nimi. Pytają m.in. o to, w jakich godzinach bywa pielęgniarka, kiedy pacjent jest sam w domu oraz czy jeżeli jest sam, to wówczas przychodzi ktoś z rodziny - informuje Polskie Radio.

- W związku z niepokojącymi sygnałami o oszustach podających się za pracowników Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przypominamy, że wszystkie sprawy związane z bezpłatnym leczeniem w ramach Funduszu, a także z opieką długoterminową nad osobami przewlekle chorymi, załatwiane są przez pracowników oddziału NFZ wyłącznie korespondencyjnie, osobiście w siedzibie oddziału Funduszu lub telefonicznie - pisze w specjalnym komunikacie NFZ.

Dodaje, że informacja telefoniczna związana jest z kontynuacją korespondencji pomiędzy urzędem a pacjentem, a pracownicy nigdy telefonicznie nie proszą o wskazanie danych identyfikacyjnych, w szczególności numeru dowodu tożsamości, numeru PESEL czy adresu zamieszkania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR