Nowi wiceministrowie rodziny, pracy i polityki społecznej z oficjalnymi nominacjami
Autor: MPiPS, PAP/Rynek Seniora   20 listopada 2015 12:09

Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz oraz Marcin Zieleniecki zostali powołani na stanowiska wiceministrów rodziny, pracy i polityki społecznej. Krzysztof Michałkiewicz objął funkcję Pełnomocnika Rządu do Spraw osób Niepełnosprawnych. Nominacje wręczyła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Stanisław Szwed to poseł na Sejm RP III, V,VI,VII i obecnej VIII kadencji. W parlamencie pracował w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Podkomisji stałej ds. nowelizacji Kodeksu Pracy i Podkomisji stałej ds. rynku pracy, a także w Komisji Nadzwyczajnej ds. zmian w Kodyfikacjach. Został wyróżniony nadawanym przez „Tygodnik Solidarność” tytułem „Człowiek Roku 2006” oraz Nagrodą im. Haliny Krahelskiej, za osiągnięcia w zakresie ochrony pracy, ochrony zdrowia w środowisku pracy.  

Będzie odpowiedzialny za rynek pracy, fundusze, departament prawa pracy oraz za dialog społeczny.

Krzysztof Michałkiewicz to poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. Był przewodniczącym Podkomisji stałej do spraw pomocy społecznej oraz członkiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Pracował w Parlamentarnym Zespole ds. Osób Starszych i Zespołu ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Od 31 października 2005 do 5 maja 2006 sprawował urząd ministra pracy i polityki społecznej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Odznaczony medalem Lumen Mundi, nadawanym przez abp. metropolitę lubelskiego.

Ma odpowiadać za departament pożytku publicznego oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Marcin Zieleniecki jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego oraz Rady Ubezpieczonych przy Rzeczniku Ubezpieczonych. Jest mediatorem z listy mediatorów przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.  Przez wiele lat był członkiem Komisji do Spraw Układów Zbiorowych Pracy przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.

Jako wiceminister będzie odpowiadał za departament ubezpieczeń społecznych i koordynację systemów zabezpieczenia społecznego.  

Nominacje na wiceministrów rodziny, pracy i polityki społecznej otrzymać mają jeszcze trzy osoby. Ich nazwiska nie są jeszcze znane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.