Nowoczesna nie chce obniżenia wieku emerytalnego

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   22 stycznia 2016 14:24


Nowoczesna nie chce obniżenia wieku emerytalnego Projekt Nowoczesnej przewiduje utrzymanie wieku emerytalnego 67 lat dla kobiet i mężczyzn. Fot. archiwum

Proponowane przez prezydenta obniżenie wieku emerytalnego jest bardzo szkodliwe - oceniła posłanka Nowoczesnej Joanna Augustynowska. Zapowiedziała też w piątek (22 stycznia) we Wrocławiu złożenie projektu ustawy emerytalnej przygotowywanej przez klub swojej partii.

Jak powiedziała Augustynowska na konferencji prasowej, przygotowywane przez Nowoczesną propozycje w projekcie ustawy emerytalnej zakładają "wyrównanie szans osób młodych na rynku pracy".

- To będą np. preferencje dla osób młodych, które będą aktywizować tę grupę. Chodzi o wyrównanie szans. Chcemy, by to młodzi stali się motorem napędowym gospodarki - mówiła Augustynowska.

Dodała, że są pomysły, jak to zrobić, ale na razie nie zdradzi szczegółów.

- Propozycje pana prezydenta zmierzające do obniżenia wieku emerytalnego są bardzo szkodliwe. (…) Mylne jest założenie, że jeśli osoby starsze wyśle się na emerytury to ich miejsca pracy zajmą osoby młode. My chcemy ten problem rozwiązać zupełnie inaczej - podkreśliła posłanka.

Augustynowska zapowiedziała, że projekt Nowoczesnej przewiduje utrzymanie wieku emerytalnego 67 lat dla kobiet i mężczyzn.  - Obniżenie wieku to koszt 40 mld zł i doprowadzi to do zapaści systemu emerytalnego - oceniła.

Zapowiedziała, że projekt zweryfikuje również przywileje emerytalne i preferencyjne warunki przechodzenia na emeryturę. Nowoczesna postuluje m.in. likwidację KRUS dla rolników.

- Jeżeli przywileje były związane z warunkami pracy sprzed dwudziestu lat i te warunki się przez te lata zmieniły, to teraz trzeba się przyjrzeć dokładnie tym przywilejom - mówiła Augustynowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.