Obietnice prezydenta Sopotu dla seniorów pod lupą
Autor: Gazeta Wyborcza Trójmiasto/Rynek Seniora   13 marca 2015 13:19

Budowa szpitala geriatrycznego z kontraktem NFZ oraz rozbudowa Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr J. Titz-Kosko - to tylko niektóre obietnice wyborcze prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego adresowane do seniorów. Na jakim etapie jest ich realizacja?

Oprócz inwestycji w szpitale na liście wyborczych obietnic Karnowskiego znalazły się także: nowe programy profilaktyczne oraz turnusy rehabilitacyjne, osiedlowe centra aktywności oraz wdrożenie systemu teleopieki.

Jak mówi Jacek Karnowski, w przypadku planów budowy szpitala geriatrycznego wszystko jest już prawie gotowe. Urząd miasta powołał zespół projektowy, który stworzył tzw. fiszkę aplikacyjną. Dokumentacja została już przygotowana.

Miasto czeka tylko na uruchomienie unijnych środków w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (to unijny instrument finansowy adresowany do jednostek samorządu terytorialnego - miast i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie, dzięki temu mogą one realizować wspólne przedsięwzięcia; ZIT prowadzone będą w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych - przyp. red.). Kiedy Sopot otrzyma pieniądze, zostanie ogłoszony przetarg. 

Ponadto Urząd Miasta Sopot wyznaczył już miejsca na osiedlowe centra aktywności, zabezpieczył także środki na realizację nowych programów profilaktycznych (miasto jest przed ogłoszeniem konkursów).

  - Chcemy także rozszerzyć ofertę o okulistykę i zapytać mieszańców w ramach budżetu obywatelskiego o ich potrzeby w kwestii programów prozdrowotnych - powiedziała trójmiejskiej „Gazecie Wyborczej” Magdalena Jachim, rzeczniczka Urzędu Miasta Sopotu. 

 Więcej: www.trojmiasto.gazeta.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.