Odnaleziono zaskakujące dokumenty o dziadku Donalda Trumpa

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   21 listopada 2016 11:39


Odnaleziono zaskakujące dokumenty o dziadku Donalda Trumpa Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Friedrich Trump, dziadek prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, wyemigrował z Niemiec do USA, by uniknąć służby wojskowej. W Ameryce był poszukiwaczem złota, prowadził restaurację i był podobno właścicielem domu publicznego - czytamy w niemieckim tabloidzie Bild, który powołuje się na odnalezione w archiwum dokumenty.

Friedrich Trump (1869-1918) wyemigrował w 1885 r. do Stanów Zjednoczonych przed odbyciem służby wojskowej i nie dotrzymując obowiązku wymeldowania się - powiedział "Bildowi" Roland Paul - emerytowany dyrektor Instytutu Historii Palatynatu. Dlatego gdy w 1905 r. starał się o ponowne nadanie obywatelstwa i pozwolenie na osiedlenie się, władze odrzuciły jego wniosek.

Friedrich Trump był w Ameryce poszukiwaczem złota, prowadził restaurację, a następnie był podobno właścicielem domu publicznego - czytamy w niemieckim tabloidzie. W ten sposób doszedł do dużych pieniędzy.

Podczas odwiedzin w dawnej ojczyźnie w 1901 r. Trump zakochał się w mieszkance Palatynatu, Elżbiecie, ożenił się z nią, po czym oboje wyjechali do USA. Jednak kobieta tęskniła za Niemcami - pisze autor Hans-Wilhelm Saure.

Starania Friedricha Trumpa o pozwolenie na osiedlenie się w Bawarii skończyły się niepowodzeniem. Z odnalezionego w archiwum w Spirze pisma z 27 lutego 1905 r. wynika, że władze nakazały mu opuszczenie terytorium Bawarii do 1 maja, grożąc deportacją w przypadku niezastosowania się do polecenia. Część Palatynatu, w której zatrzymał się Trump, należała w tym czasie do królestwa Bawarii wchodzącego w skład Cesarstwa Niemieckiego.

Biegu wydarzeń nie zmienił też skierowany przez Trumpa 6 czerwca 1905 r. do regenta Bawarii Luitpolda (Luitpold Karol Józef Wilhelm Wittelsbach - książę Bawarii, regent Bawarii w latach 1886-1912) wiernopoddańczy list z prośbą o zmianę decyzji i zezwolenie na ponowne osiedlenie się.

1 lipca 1905 r. Trumpowie opuścili Niemcy ostatecznie. Na pokładzie parowca Pennsylvania dotarli do Nowego Jorku, gdzie trzy miesiące później przyszedł na świat ojciec przyszłego prezydenta USA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR