Ogromny popyt na dotacje z ASOS. Rozdysponowano ponad 38 mln zł

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Rynek Seniora   09 listopada 2016 16:39


Ogromny popyt na dotacje z ASOS. Rozdysponowano ponad 38 mln zł Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podczas drugiego posiedzenia Rady do spraw Polityki Senioralnej, które odbyło się 4 listopada 2016 roku, przeanalizowano realizację Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020 za rok 2015.

Przedmiotem spotkania było przedstawienie części projektu założeń polityki społecznej wobec osób starszych 2030, opracowanego przez członków zespołu pod kierownictwem prof. Piotra Szukalskiego.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja Sprawozdania z realizacji Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020 za rok 2015.

Całe sprawozdanie przeczytasz TUTAJ.

Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, przyjęty przez Radę Ministrów 24 grudnia 2013 r., jest przedsięwzięciem kompleksowym, uwzględniającym obszary i kierunki wsparcia umożliwiające osiągnięcie celu głównego, jakim jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się poprzez aktywność społeczną. Program zakłada praktyczne włączenie sektora organizacji pozarządowych do działań służących aktywizacji seniorów. Na jego cele przeznaczane zostało 40 mln zł rocznie aż do 2020 roku, łącznie 210 mln zł.

9 stycznia 2015 r. ogłoszony został otwarty konkurs ofert - edycja 2015. W edycji tej złożono 3239 ofert w ramach 4 priorytetów.

Łączna kwota o jaką wnioskowały organizacje to ponad 310 mln zł. Ze względu na oceny ekspertów zewnętrznych oraz dużą konkurencję, część podmiotów które złożyły oferty uzyskały dofinansowanie w kwocie niższej niż wnioskowana. Decyzja o niższym dofinansowaniu podyktowana była wskazaniem ekspertów dokonujących oceny ofert w trybie konkursowym. Do dofinansowania zostało przyjętych 469 wniosków na łączną kwotą powyżej 38 mln zł, co stanowiło 12,1% zapotrzebowania zgłaszanego przez oferentów.

Członkowie Rady zostali poinformowani o działaniach na rzecz osób starszych: przygotowanej i przekazanej Informacji o osobach starszych w Polsce za rok 2015, ogłoszeniu regulaminu konkursu Programu ASOS 2017 oraz zmianach w programie Senior-WIGOR, który po przekształceniu będzie nazywał się „Senior +”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR