Opole: ok. 60 wystawców na targach senioralnych

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   22 września 2015 08:44


Opole: ok. 60 wystawców na targach senioralnych Na targach senioralnych w Opolu można spodziewać się nawet 1,5 do 2 tys. odwiedzających. Fot. Kuba Bożanowski/Flickr.com

Nowoczesnym rozwiązaniom podwyższającym jakość życia oraz produktom i usługom wspierającym osoby starsze i ich opiekunów poświęcone będą I Targi Senioralne Opole Senior Expo. Targi odbędą się w środę (23 września) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym (CWK) w Opolu.

Według wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego na współorganizowanych pod patronatem wojewody i prezydenta Opola premierowych targach senioralnych można spodziewać się nawet 1,5 do 2 tys. odwiedzających. Jak tłumaczył, opolskie samorządy - 31 gmin z całego województwa (na 71 gmin ogółem na Opolszczyźnie) - zadeklarowały dowóz na targi ok. 1250 uczestników z regionu; kolejnych kilkuset organizatorzy spodziewają się z samego Opola.

- Cieszy nas tak duże zainteresowanie - podkreślił Wilczyński na poniedziałkowej (21 w konferencji prasowej. Uznał, że tego typu wydarzenie to "bardzo ważny element procesu emancypacji środowiska seniorów. Jak dodał, są oni "dużą, świadomą swojej siły i oczekiwań grupą społeczną, która może wiele wnieść do społeczeństwa". "Ale aby tak się stało potrzebna jest im wiedza o rozwiązaniach im dedykowanych dostępnych na rynku i w instytucjach, które mają dla nich swoją ofertę" - mówił.

Wojewoda zapowiedział, że na I Targach Senioralnych w Opolu wystawi się ok. 40 wystawców komercyjnych i 20 instytucjonalnych. Ich oferta dotyczyć ma takich dziedzin jak np. usługi opiekuńcze, turystyka, medycyna, teleopieka, bankowość, rehabilitacja czy budownictwo senioralne. Dodał, że podczas środowych targów wśród ich uczestników przeprowadzone zostanie badanie ankietowe, które ma wskazać jakie infrastrukturalne i nie tylko rozwiązania zastosowane w gminach sprawiłyby, iż samorządy te byłyby postrzegane jako przyjazne seniorom.

Pełnomocnik prezydenta Opola ds. polityki senioralnej Iwona Niedojadło poinformowała, że w programie targów znalazły się m.in. wykłady i warsztaty dot. kwestii związanych z rozwojem osobistym. - Mają to być spotkania, które odpowiedzą na pytania: co dalej robić i z czego można skorzystać, by o swój rozwój zadbać - powiedziała.

Poinformowała, że wśród wystawców będą np. firmy mające w ofercie kosmetyki dla seniorów, mieszkania dostosowywane do potrzeb osób starszych, meble i sprzęt produkowany dla ośrodków opieki nad osobami starszymi, ale też szkoły tańca, specjaliści z zakresu ziołolecznictwa czy medycyny naturalnej. Wystawią się również domy pobytu dla seniorów czy ośrodki opiekuńcze.

Doradca wojewody ds. polityki senioralnej Krzysztof Kawałko dodał, że odwiedzający targi będą też mogli wziąć udział w seansach kinowych w CWK, spektaklu czy cyklu wykładów poświęconych bezpieczeństwu komunikacyjnemu, prawnemu czy finansowemu seniorów.

Organizatorzy zapowiadają, że odbędzie się także seminarium eksperckie pt. "Kierunki rozwoju srebrnej gospodarki w Polsce", w którym uczestniczyć będą przedstawiciele administracji rządowej, władz samorządowych i przedsiębiorców.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podkreślił, że "samorządy nie mogą pozostać bierne wobec seniorów". - Po stronie samorządów jest już taka tendencja, by seniorów traktować jak grupę wyjątkową, do której trzeba adresować specjalną, bardzo atrakcyjną ofertę. Chcemy, by poczuli się oni partnerem i stroną w rozmowie o tym, jak Opole przygotować, by ich grupa czuła się tu lepiej - mówił Wiśniewski.

Targi Opole Senior Expo to wydarzenie skierowane do seniorów z woj. opolskiego, którzy chcą poprawić komfort swojego życia, a też ich rodzin czy opiekunów osób starszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.