Opole uruchomiło portal tematyczny dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   09 sierpnia 2016 08:50


Opole uruchomiło portal tematyczny dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Portal seniorwopolu.pl ma pełnić funkcję informacyjną oraz przeciwdziałać stereotypom, że seniorzy nie potrafią posługiwać się komputerem czy korzystać z internetu. 


Uruchomiony w poniedziałek (8 sierpnia) portal tematyczny (wortal) seniorwopolu.pl powstał w ramach prowadzonej tam polityki senioralnej i został sfinansowany z budżetu miejskiego Opola.

Co starsi mieszkańcy Opola znajdą na stronie?
Kalendarz aktualnych wydarzeń w mieście, zaproszenia do udziału w projektach, informacje o działalności organizacji pozarządowych skupiających seniorów - m.in. te wiadomości znajdują się na nowej stronie internetowej dla opolskich seniorów.

Koordynatorka tych działań Iwona Niedojadło powiedziała PAP, że głównym celem i założeniem powstania wortalu jest dostarczanie informacji starszym mieszkańcom Opola m.in. o propozycjach do nich skierowanych.

Na stronie można więc m.in. zajrzeć do kalendarza najbliższych wydarzeń kulturalnych, dowiedzieć się o projektach i imprezach, przeczytać bieżące informacje o działalności Rady Seniorów Miasta Opola, przybliżyć wiedzę o działalności organizacji pozarządowych skupiających seniorów, a w razie potrzeby skorzystać z podanych tam telefonów alarmowych.

Nie brakuje też informacji przydatnych w "życiowych, typowych" sytuacjach, np. gdzie można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny, jak i tych mniej typowych np. co zrobić w przypadku znalezienia na ulicy rannego zwierzęcia.

Wszystko w jednym miejscu
W ocenie Niedojadło walorem wortalu jest możliwość prezentacji opolan mających ciekawe pasje lub zainteresowania.

- Wielu seniorów pisze wiersze, wygrywa maratony, ma fantastyczne pasje. O nich się rzadko mówi, dlatego chcemy przybliżać sylwetki tych wyjątkowych opolan - zaznaczyła koordynatorka ds. polityki senioralnej.

Jak podkreśliła, strona jest odpowiedzią na zapotrzebowanie przyszłych użytkowników.

- Wielu seniorów wskazywało na potrzebę stworzenia strony, gdzie w jednym miejscu znaleźliby wszystkie interesujące ich informacje. Takim medium był i będzie dalej wydawany papierowy informator "Senior w Opolu". Kolejnym krokiem jest ten wortal - wyjaśniła.

Wyraziła także przekonanie, że nowe medium będzie wykorzystywane przez mieszkańców Opola.

- Wortal ma też być przeciwdziałać stereotypom, że seniorzy nie potrafią posługiwać się komputerem czy korzystać z internetu - powiedziała. Jednocześnie wskazała, że z tymi informacjami mogą zapoznawać się również dzieci seniorów, a następnie przekonywać swych rodziców do skorzystania z danych ofert.

W ostatnim czasie miasto w ramach polityki senioralnej informowało m.in. o rozdaniu kilku tys. tzw. kopert życia, w których zapisuje się informacje o chorobach i przyjmowanych lekach niezbędnych lekarzom czy ratownikom do ratowania życia, a także o wprowadzeniu tam niebawem dającej zniżki karty seniora. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR