Opole: w lutym ruszy Centrum Informacji i Edukacji dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Radio Opole/Rynek Seniora   13 stycznia 2016 16:03


Opole: w lutym ruszy Centrum Informacji i Edukacji dla seniorów Starsi mieszkańcy Opola będą mogli uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w Centrum Informacji i Edukacji. Fot. Fotolia

Centrum rozpocznie działalność w tymczasowej siedzibie na starym mieście. Prowadzone są jednak rozmowy w sprawie stałej lokalizacji w centrum Opola.

Centrum Informacji i Edukacji będzie tymczasowo zlokalizowane w siedzibie Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Koraszewskiego. Działalność ma rozpocząć w lutym 2016 r.

Starsi mieszkańcy miasta uzyskają w ośrodku pomoc w zakresie doradztwa, będą też mogli uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych. Ponadto na miejscu znajdą m.in. kalendarz imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych planowanych w Opolu. 

Iwona Niedojadło, koordynatorka ds. polityki senioralnej w opolskim urzędzie miasta poinformowała na antenie Radia Opole, że trwają rozmowy z właścicielem dużego lokalu w centrum miasta, który ma być docelową siedzibą ośrodka. Do tego czasu działalność ma być prowadzona w bardziej kameralnym zakresie.

Na początku września 2015 r. władze miasta planowały, że centrum ruszy już w listopadzie 2015 r. Wytypowano lokal przy ul. Nysy Łużyckiej, a na jego remont i wyposażenie planowano wydać ok. 30 tys. zł. Ostatecznie uznano jednak, że seniorom należy się lepsza lokalizacja.

Pomysłodawcami centrum dla starszych mieszkańców są zastępca prezydenta Opola Janusz Kowalski i koordynatorka ds. polityki senioralnej miasta Iwona Niedojadło.

Więcej: www.radio.opole.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.