"Opolska Karta Rodziny i Seniora” uaktywniła emerytów
Autor: MK/Rynek Seniora   13 maja 2015 16:01

64 opolskie gminy oraz 136 firm uczestniczy w programie „Opolskie dla rodziny i seniora”. W regionie wydano 29 tys. „Opolskich Kart Rodziny i Seniora”.

Efekty tych działań podsumowano podczas konferencji, która 13 maja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. Konferencję zorganizowano w rok po wprowadzeniu Karty. Uczestniczyła w nim m.in. prof. Irena Wóycicka, minister ds. społecznych w Kancelarii Prezydenta RP.

- Opolska karta jest jedną z pierwszych, które powstały w kraju. Jest przykładem, że województwo samorządowe może wciągnąć do współpracy  samorządy niższego szczebla. Mam nadzieję, że inspiracja i konkret w postaci Specjalnej Strefy Demograficznej będą się upowszechniać w innych województwach, bo całościowe myślenie o rodzinie się upowszechnia, a inicjatywa przybrała postać kuli śnieżnej - coraz więcej osób, instytucji, organizacji pozarządowych do niej się przyłącza - mówiła.

Podczas spotkania Justyna Osiecka-Sułek, koordynator Opolskiej Karty, poinformowała m.in. o wynikach ankiety, którą wypełniały samorządy i firmy uczestniczące w programie. Pytani o efekty wskazywały one: dobry klimat dla rodziny, wsparcie poprzez zbudowanie systemu zniżek.

Odpowiadając na pytania o oczekiwania firmy i samorządy mówiły o niskim poziomie upowszechnienia karty. Według nich należałoby organizować jak najwięcej spotkań informujących o projekcie. Gminy wskazywały też, że niewystarczający jest poziom oferowanych zniżek.

Marlena Kornaś, szefowa Ośrodka Pomocy Społecznej w Krapkowicach, mówiąc o doświadczeniach we wdrażaniu programu „Krapkowicka Rodzina Wielodzietna” zwróciła uwagę, iż grupą, która najbardziej się uaktywniła się przy okazji realizacji programu, okazali się seniorzy. Dzięki zniżkom np. na krytą pływalnię, wielu z nich zaczęło z niej systematycznie korzystać. Odnotowano także większy udział osób starszych w imprezach organizowanych przez dom kultury. Hitem okazał się miejski autobus, którym za złotówkę seniorzy mogą przejechać z Otmętu do centrum Krapkowic.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.