Opolskie: Konsorcjum Inicjatyw Senioralnych przedstawi plan działań

POLITYKA SENIORALNA

Autor: MK/Rynek Seniora   05 maja 2015 13:39


Opolskie: Konsorcjum Inicjatyw Senioralnych przedstawi plan działań

Diagnozowanie potrzeb starzejącego się społeczeństwa oraz wsparcie dla podmiotów, które prowadzą działalność adresowaną do seniorów - to najważniejsze zadania, jakie stawia przed sobą nowo powstałe Konsorcjum Inicjatyw Senioralnych. Jednym z inicjatorów jego powołania jest Uniwersytet Opolski.

- Celem Konsorcjum jest wspieranie działań w zakresie gospodarki senioralnej i osób zależnych, rozwijanie w tym obszarze współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, organami administracji publicznej, organizacjami seniorów, organizacjami pozarządowymi, definiowanie potrzeb i problemów - mówi portalowi rynekseniora.pl Ewa Zabiega-Wikowska, zastępca dyrektora Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Opolskiego.

Do konsorcjum należą min. Uniwersytet Opolski, DPS w Strzelcach Opolskich, prywatny ośrodek dla seniorów „Zielona osada”, starostwo powiatowe w Krapkowicach, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (partner merytoryczny), prywatny dom opieki „Edessa”, DPS Klisino (wraz z ośmioma filiami), DPS Korfantów, Instytut Badawczo-Szkoleniowy Sp. z o.o.

 - Cały czas otrzymujemy też kolejne zgłoszenia od podmiotów zainteresowanych przynależnością do konsorcjum - informuje Zabiega-Wikowska.

Konsorcjum pracuje w tej chwili nad planem działań, który zaprezentuje władzom województwa opolskiego w ciągu około dwóch miesięcy.

Jak tłumaczy Zabiega-Wikowska, docelowo działalność konsorcjum koncentrować się będzie na trzech obszarach: badawczo-diagnostycznym; wsparcia w pozyskiwaniu środków unijnych na tzw. projekty miękkie, związane z podnoszeniem kompetencji i szkoleniami osób pracujących na rzecz seniorów (zarówno na poziomie regionalnym, jak i krajowym); wsparcia w pozyskiwaniu środków unijnych na projekty związane z modernizacją i rewitalizacją istniejących obiektów przeznaczonych dla seniorów oraz powstawaniem nowych, zarówno publicznych, jak i prywatnych.   

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.