Ostrów Mazowiecka: seniorzy spotkali się w kościele z policjantkąKG/Rynek Seniora - 22 sierpnia 2017 19:25


Ostrowscy policjanci kontynuują spotkania z seniorami na temat oszustw metodą na policjanta, wnuczka czy kuriera. W minioną niedzielę (20 sierpnia) policjantka w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" spotkała się z seniorami w Parafii pw. Św. Anny w Jelonkach.

Jak podaje Komenda Policji w Ostrowi Mazowieckiej, podczas spotkania omówiono metody działania oszustów metodami m.in.: na policjanta, wnuczka, kuriera a także osób podszywających się za przedstawicieli innych instytucji. Apelowano, aby absolutnie nie przekazywać pieniędzy osobom podajacym się za policjanta. Przypominano, że funkcjonariusze nigdy nie informują innych osób o prowadzonych działaniach mających na celu zatrzymanie sprawcy oszustwa.

Policja apeluje, żeby w każdym przypadku odebrania telefonu od osoby podającej się za policjanta i proszącej o wypłatę oszczędności życia i ich przekazania w ramach współpracy natychmiast rozłączyć się i poinformować policję pod nr alarmowym 112 lub 997. W trakcie niedzielnego spotkania wyemitowano filmy profilaktyczne dotyczące oszustw seniorów w/w metodami.