Ostrowiec Św.: budowa siłowni dla starszych z budżetu obywatelskiego

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   23 czerwca 2016 10:07


Ostrowiec Św.: budowa siłowni dla starszych z budżetu obywatelskiego Mieszkańcy Ostroca Św. zdecydowali, że przeznaczą środki z budżetu obywatelskiego na siłownie zewnętrzne. Fot. materiały prasowe

Budowa siłowni zewnętrznych dla osób starszych w dzielnicach Denków i Koszary Ostrowca Świętokrzyskiego to jeden ze zwycięskich projektów realizowanego w mieście po raz drugi budżetu obywatelskiego.

Do rozdysponowania z budżetu miasta przez mieszkańców, którzy zgłaszali, a potem wybierali inicjatywy w głosowaniu, było 150 tys. zł - na projekty dotyczące remontu lub budowy elementów infrastruktury i 50 tys. zł - na wydarzenia kulturalne.

Ostrowiec jest jednym z nielicznych samorządów woj. świętokrzyskiego, gdzie w ramach budżetu partycypacyjnego - poza inwestycjami - można było zgłaszać także tzw. projekty miękkie.

Pełnoletni ostrowczanie w głosowaniu zorganizowanym na przełomie maja i czerwca w 12 punktach w mieście - m. in. w galerii handlowej - mogli wskazać dwa projekty, po jednym w każdej kategorii. Wybierali spośród 38 inicjatyw.

Jak wynika z danych przedstawionych przez magistrat, oddano 5340 głosów - to o ponad 3 tys. więcej, niż w ubiegłym roku.

Największe poparcie z projektów inwestycyjnych - 739 osób - zdobył pomysł modernizacji placów zabaw dla dzieci i budowy siłowni zewnętrznych dla starszych przy boiskach szkół podstawowych w dzielnicach Denków i Koszary. Koszt przedsięwzięcia to ponad 145 tys. zł. Dodatkowo będzie realizowany także remont amfiteatru w ośrodku rekreacyjnym przy zalewie Gutwin - za ponad 4 tys. zł.

788 osób poparło pomysł organizacji letniego kina plenerowego w mieście - darmowe wieczorne seanse, mają odbywać się co tydzień w wakacje na Rynku. Widzowie będą mogli śledzić projekcje wypoczywając na leżakach. Koszt pomysłu to ok. 39,5 tys. zł.

W ubiegłym roku w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach pilotażu budżetu partycypacyjnego, zrealizowano siedem projektów, za ok. 200 tys. zł. Zwyciężyły pomysły modernizacji placu zabaw przy ul. Niskiej i remontu drogi dojazdowej do Zespołu Szkół Publicznych nr 2. Zorganizowano też imprezy w ramach Dnia Seniora, debaty oksfordzkie - szkołę mądrej dyskusji dla uczniów i wystawę prac wybitnych polskich artystów XX w. Zrealizowano także spotkania muzyczne dla seniorów oraz zajęcia artystyczne dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.