Ostrowiec Św.: wniosek o imprezy integrujące pokolenia z budżetu obywatelskiego

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   02 maja 2016 15:07


Ostrowiec Św.: wniosek o imprezy integrujące pokolenia z budżetu obywatelskiego W OStrowcu Św. głosowanie nad wnioskami z budżetu obywatelskiego zaplanowano na przełomie maja i czerwca. Fot. Nazareth College/Flickr.com (CC BY 2.0)

Organizacja imprez integrujących seniorów i dzieci znalazła się wśród 38 wniosków, jakie zgłosili mieszkańcy do II edycji budżetu obywatelskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

25 pomysłów dotyczy inwestycji infrastrukturalnych, a 13 - przedsięwzięć kulturalnych i społecznych.

Ostrowiec jest jednym z nielicznych samorządów woj. świętokrzyskiego, gdzie w ramach budżetu partycypacyjnego - poza inwestycjami - można zgłaszać także tzw. projekty miękkie.

Szacunkowy koszt wszystkich pomysłów, to niemal 2 mln zł, a pieniędzy do rozdysponowania jest 150 tys. zł na projekty dotyczące remontu lub budowy elementów infrastruktury i 50 tys. zł na wydarzenia kulturalne.

Wśród pomysłów są: budowa siłowni plenerowych na osiedlach Kolonia Robotnicza, Denków, Stawki i Rosochy i remont amfiteatru w ośrodku rekreacyjnym przy zalewie Gutwin. Jest też propozycja dostosowania do potrzeb osób niewidomych budynku magistratu, budowy samoobsługowej stacji naprawy rowerów oraz budowy kilku placów zabaw.

Mieszkańcy są także za wsparciem z budżetu obywatelskiego koncertu piosenki aktorskiej oraz organizacji widowiska z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Jest kilka projektów związanych z organizacją letniego kina plenerowego w mieście.

Jeden z wniosków dotyczy powołania asystenta osób niesłyszących - posługującego się językiem migowym - który pomagałby im wypełniać urzędnicze druki i angażować się w wydarzenia kulturalne w mieście. Kolejne przedsięwzięcie, to cykl wydarzeń artystycznych, realizowanych wspólnie przez seniorów i najmłodszych mieszkańców miasta, służących międzypokoleniowej integracji.

Weryfikacja wniosków pod względem formalnym - przez urzędników magistratu - potrwa do 11 maja. Chodzi m.in. o zgodność z regulaminem i kosztorys pomysłów. Najpóźniej 19 maja zostanie ogłoszona lista wniosków odrzuconych i tych, które będą poddane pod głosowanie mieszkańców.

Głosowanie zaplanowano na przełomie maja i czerwca, w 12 wyznaczonych w mieście punktach. 

Rezultaty głosowania zostaną podane najpóźniej 17 czerwca. Realizowane będą te pomysły, które zyskają największe poparcie głosujących, aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.