Owsiak za przejrzystością fundacji i stowarzyszeń, ale nie według wizji rządu

POLITYKA SENIORALNA

Autor: TVN24/Rynek Seniora   22 listopada 2016 10:58


Owsiak za przejrzystością fundacji i stowarzyszeń, ale nie według wizji rządu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szef WOŚP Jerzy Owsiak stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24, że zarówno prowadzący organizacje pozarządowe, jak i sami darczyńcy powinni o nich wiedzieć jak najwięcej. Odnosząc się do informacji o Narodowym Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego, które ma porządkować obszar NGO-sów, powiedział, że to "brzmi z samej nazwy bezsensownie".

Owsiak zaznaczył, że "są organizacje, które wspaniale działają i dają sobie świetnie radę, ale są też takie, które dają zły obraz całemu sektorowi organizacji pozarządowych w Polsce". Pytany, czy politycy powinni je kontrolować, odparł, że jeśli chodzi o pieniądze budżetowe, to nie ma nic przeciwko temu.

Stwierdził jednak, że społeczeństwo obywatelskie w każdym systemie jest potrzebą, ale jeśli ktoś na nie narzuca rządowy pomysł i tworzy specjalne departamenty przy organach władzy, to jest to "bezsensowna historia".

Premier Beata Szydło poinformowała w poniedziałek (21 listopada), że powstał Departament Społeczeństwa Obywatelskiego, który podlega ministrowi Adamowi Lipińskiemu i przygotowany już został projekt ustawy, która ma powołać Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego.

Czytaj też: Rząd szykuje duże zmiany dla fundacji, stowarzyszeń i innych NGO-sów

Owsiak pytany, czy WOŚP współpracuje z rządem przy przygotowaniach do finału, odpowiedział, że zwraca się do różnych instytucji. Poinformował, że Poczta Polska odmówiła produkcji znaczków upamiętniających 25. finał. Dodał, że czeka na decyzję wojska i policji.

Zaapelował, aby Polacy zjednoczyli się w tej akcji, która jest ponad polityką i ponad wszelkimi religiami. Dodał, że tematem finału będzie również geriatria, gdzie zaniedbań jest bardzo dużo.

Więcej: www.tvn24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR