Papież Franciszek: naród, który nie dba o seniorów, nie ma przyszłościPAP/Rynek Seniora - 05 grudnia 2017 10:42


Na tle muzyki jazzowej papież Franciszek zachęca do modlitwy w grudniu za ludzi starszych. Taką nietypową oprawę ma kolejne przesłanie wideo, w którym papież przedstawia intencje modlitewne na każdy miesiąc.

- Naród, który nie dba o dziadków i nie traktuje ich dobrze, nie ma przyszłości - mówi papież po hiszpańsku w prawie 1,5-minutowym nagraniu.

Słowom Franciszka towarzyszy muzyka wyjątkowa, jak na papieskie przesłanie: jazz. Gra ją na filmie trio starszych ludzi, a słyszy ich na ulicy młody saksofonista, który do nich dołącza.

Na tle melodii papież podkreśla: - Ludzie starsi mają mądrość. To im powierzono zadanie przekazywania doświadczenia życiowego, historii rodziny, wspólnoty, narodu.

- Nie zapominajmy o naszych seniorach, aby wspierani przez swe rodziny i instytucje współpracowali z mądrością i doświadczeniem w dziele wychowania nowego pokolenia - wezwał Franciszek.

W nagrywanych co miesiąc przesłaniach, które są rozpowszechniane na świecie, papież wskazuje kolejne intencje modlitewne. W listopadzie wezwał do modlitwy za chrześcijan w Azji, którą niedawno odwiedził oraz za dialog między religiami i kulturami.