Papież Franciszek z wizytą w szpitalu i hospicjum

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   19 września 2016 09:49


Papież Franciszek z wizytą w szpitalu i hospicjum Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Papież Franciszek odwiedził w piątek (16 września) oddział neonatologii w szpitalu w Rzymie, a następnie hospicjum - poinformował Watykan.

To kolejne papieskie gesty miłosierdzia w trwającym Roku Świętym.

Pierwszym miejscem, jakie nieoczekiwanie odwiedził papież w piątkowe popołudnie, był oddział neonatologiczny szpitala świętego Jana w Wiecznym Mieście.

Ze względu na wymogi sanitarne Franciszek wszedł tam w przezroczystym zielonym fartuchu założonym na sutannę i musiał stosować się do wszystkich zasad obowiązujących w tym miejscu. Przebywa tam 12 noworodków, z których kilkoro, wśród nich bliźnięta, jest w bardzo ciężkim stanie.

Papież zatrzymał się przy inkubatorach, a także pozdrowił i pocieszał rodziców dzieci. W trakcie wizyty w tym szpitalu Franciszek był też na pogotowiu i spotkał się z kilkuletnimi dziećmi, które przebywają w tej placówce.

Od pierwszego momentu do naturalnego końca
Watykańskie biuro prasowe podało, że papież pojechał następnie do hospicjum "Villa Speranza" (Willa Nadzieja), należącego do fundacji rzymskiej kliniki Gemelli. Podkreślono, że papież pozdrowił każdego z 30 chorych, znajdujących się w fazie terminalnej.

Watykan zaznaczył, że wizyta Franciszka w obu miejscach była ogromnym zaskoczeniem dla pacjentów, ich bliskich i personelu medycznego.

W komunikacie przypomniano, że do tych papieskich gestów miłosierdzia doszło tuż po niedawnej kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty, która "pełniła posługę na rzecz życia". Dlatego, głosi nota, wizyta w obu miejscach jest wyjątkowo "znacząca".

"W ten Piątek Miłosierdzia Ojciec Święty chciał położyć wyraźny nacisk na znaczenie życia, od pierwszego momentu do jego naturalnego końca" - wyjaśniła Stolica Apostolska.

Dodała, że "przyjmowanie życia i zagwarantowanie jego godności w każdym momencie rozwoju to nauczanie wielokrotnie podkreślane przez papieża Franciszka".

"Tą podwójną wizytą pozostawił konkretny i namacalny znak tego, jak fundamentalne znaczenie dla przeżywania miłosierdzia ma troska o sytuację osób najsłabszych i najbardziej kruchych" - dodał Watykan.

W kolejnych miesiącach Roku Miłosierdzia papież odwiedza miejsca naznaczone cierpieniem, a jego piątkowe wizyty nie są zapowiadane. Był m.in. na oddziale neurologicznym, gdzie znajdują się osoby w bardzo ciężkim stanie, odwiedził ludzi starszych, jadłodajnię i przytułek dla ubogich, wspólnotę osób wychodzących z nałogów, sędziwych i chorych kapłanów oraz młodych księży przeżywających trudności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR