PCK organizuje punkty porad: seniorzy-liderzy będą pomagać rówieśnikom
Autor: KLX/Rynek Seniora   08 września 2016 10:08

W 10 miastach województwa lubelskiego: Biłgoraju, Chełmie, Hrubieszowie, Kraśniku, Lubartowie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Radzyniu Podlaskim, Włodawie oraz Zamościu, ruszają punkty porad dla osób 60+.

Celem projektu „Czas na 5” jest aktywizacja lubelskich seniorów  i stworzenie im warunków do świadczenia wolontariatu wewnątrzpokoleniowego.

Jak informuje PCK, w pierwszym etapie projektu stu seniorów-liderów odbyło szkolenia przygotowujące do prowadzenia poradnictwa na rzecz innych osób starszych. Warsztaty zakończyły się w połowie sierpnia. Przeszkoleni wolontariusze będą teraz udzielać poradnictwa osobom 60+ w takich dziedzinach jak: kulturalno-oświatowa, dietetyczna i psychologiczna już we własnym środowisku. Liderzy przeprowadzą też swoich rówieśników przez zawiłości procedur urzędowych czy pomogą zrelaksować się. 

Punkty uruchomiono w ramach realizacji projektu "Czas na 5", dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Szacuje się, że z porad i wydarzeń zorganizowanych w projekcie „Czas na 5” skorzysta  ok. 1000 osób. Dla seniorów-liderów przewidziano też wyjazdy motywacyjne, stanowiące okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy poszczególnymi Punktami.

Inicjatorzy programu liczą, że zwieńczeniem projektu będą m.in. poradniki dobrych praktyk zawierające odpowiedzi na najczęściej zadawane w punktach porad pytania starszych osób. Uroczystym podsumowaniem projektu będzie Gala Wolontariatu, zorganizowana dla Seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Projekt potrwa do 31 grudnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR