Piechociński: będziemy zabiegać o zwiększenie najniższych emerytur

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   19 października 2015 09:17


Piechociński: będziemy zabiegać o zwiększenie najniższych emerytur Lider PSL w mówił o roli seniorów w spoeczeństwie. Zadeklarował, że jego partia będzie zabiegała o podwyższenie najniższej emerytury. Fot. Michał Oleksy, PTWP

Rodziny wielopokoleniowe uczą wzajemnej solidarności - powiedział w niedzielę (18 października) wicepremier, lider PSL Janusz Piechociński. Dodał, że seniorzy mają olbrzymi potencjał z punktu widzenia umacniania rodziny.

Lider Stronnictwa odwiedził w niedzielę (18 października br.) rodzinę w Rybiu pod Warszawą.

Polska rodzina broni się przed tym, co złe i potrafi, pielęgnując i szanując to, co dobre, „myśleć wspólnotowo” - powiedział. - To jest wielką wartością. Dlatego też PSL, nie tylko w tym swoim przesłaniu, nie na wyborczy czas, ale na codzienność, jest blisko ludzkich spraw, mówi z troską o pokoleniu ludzi starszych, o seniorach - podkreślił Piechociński.  

Zaznaczył, że seniorzy wiele wnieśli w rozwój kraju i dzisiaj powinni żyć godnie. Zapowiedział, że PSL będzie zabiegać o zwiększenie najniższych emerytur.

Piechociński mówił, że PSL w ostatnich latach mocno zabiegał o aktywizację seniorów, czego przykładem są kluby Wigor - placówki stanowiące połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego. - Przeznaczamy dodatkowe środki na funkcjonowanie klubów seniora i uniwersytetów trzeciego wieku. Budujemy towarzystwa uniwersytetów ludowych - wymieniał lider PSL.

- Jednocześnie z wielką starannością patrzymy na możliwość wprowadzenia mechanizmu leków darmowych dla seniorów za tą symboliczna złotówkę. Tak, aby tych wszystkich pacjentów stać było, szczególnie tych najstarszych, na dobre leczenie, na dobre zapobieganie - mówił wicepremier.

- Widzimy w tym pokoleniu olbrzymi potencjał rozwojowy z punktu widzenia umacniania naszej rodziny (...) Ten model rodziny, w której są trzy pokolenia, to wzajemna solidarność, ta więź jest w Polsce bardzo potrzebna. Choćby po to, aby udzielać istotnego wsparcia w wychowaniu młodego pokolenia - podkreślił.

Pytany o sondaże, które dają PSL wynik na granicy progu wyborczego, Piechociński odpowiedział, że PSL do tej pory było we wszystkich kadencjach Sejmu od 25 lat. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.