Pierwsze karty seniora w Rzeszowie już od 15 czerwca

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   08 czerwca 2016 10:15


Pierwsze karty seniora w Rzeszowie już od 15 czerwca Rzeszów we współpracy ze stowarzyszeniem Manko wyda 7 tys. kart seniora. Fot. Milan Tvrdy/Flickr.com

7 czerwca w rzeszowskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca program „Rzeszów przyjazny seniorom”, w ramach którego wprowadzona ma być m.in. karta seniora. Będzie można ją otrzymać już od 15 czerwca, a docelowo miasto chce wydać 7 tys. kart.

Projekty specjalnej karty dla osób starszych to efekt współpracy miasta ze Stowarzyszeniem Manko z Krakowa, które jest inicjatorem programu Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Dokument uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi. Wśród partnerów znajdują się m.in. uzdrowiska, ośrodki zdrowia, centra kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie) oraz akademie językowe i wiele innych przedsiębiorstw.

Jest już pierwsza firma z Rzeszowa, która włączyła się do programu i zaoferowała 15 proc. zniżki na swoje usługi - to jeden z niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej działającej w obszarze rehabilitacji. Kolejne firmy z Rzeszowa już mogą zgłaszać swój udział i ofertę specjalną dla seniorów.

Karta seniora jest bezpłatna oraz bezterminowa. Jedynym warunkiem jej otrzymania jest ukończenie 60 lat.

Od 15 czerwca br. Ogólnopolska Kartę Seniora w Rzeszowie można będzie uzyskać m.in. w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Kopernika 16 oraz za pośrednictwem członków Rzeszowskiej Rady Seniorów, która ma swoją siedzibę przy ul. Rynek 7.

W przypadku dużego zainteresowania programem magistrat oferuje pomoc przy organizacji spotkania z seniorami np. z danego osiedla, domu kultury, klubu seniora, w trakcie którego karty zostaną rozdane osobom zainteresowanym. 

Ratusz planuje dystrybucję 7 tys. kart. 

Obecnie w program zaangażowało się ponad 300 partnerów z całej Polski, a liczba użytkowników Ogólnopolskiej Karty Seniora wynosi 43 tys. osób - informuje rzeszowski magistrat. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.