PiS: obietnice PO dotyczące seniorów są niewiarygodne
Autor: PAP/Rynek Seniora   20 października 2015 16:00

Jak seniorzy mogą uznać te obietnice za wiarygodne? - pytali politycy PiS, nawiązując do wypowiedzi premier Ewy Kopacz obecnej we wtorek (20 października) w Radomiu na otwarciu domu dziennego pobytu, który powstał w ramach programu Senior-Wigor.

Kopacz zapewniała, że rząd i PO nie tylko w kampanii pamiętają o seniorach. - Nie jesteśmy tymi, którzy przypominają sobie o grupach społecznych tylko dlatego, że trzeba pozyskać ich głosy - powiedziała.

Podkreśliła, że do końca roku domów tworzonych w ramach rządowego programu Senior-Wigor powstanie w całym kraju ponad 100. - Cieszy mnie, że taki dom również funkcjonuje w Radomiu - mówiła. Placówka w tym mieście jest pierwszą otworzoną na Mazowszu w ramach rządowego programu.

Mówiła m.in., że gdy była marszałkiem Sejmu, doprowadziła do powstania stałej sejmowej komisji zajmującej się sprawami seniorów. - Dzisiaj seniorzy mogą o swoich sprawach decydować - dodała Ewa Kopacz. Przypomniała też, że rozpoczął funkcjonowanie Parlament Seniorów

Czytaj: Kopacz o Parlamencie Seniorów: niech nikt tego nie popsuje

Do wypowiedzi Kopacz pod adresem seniorów nawiązali nieco później politycy PiS. Na konferencji prasowej w Warszawie zastępca rzecznika PiS Krzysztof Łapiński ocenił, że "Polacy usłyszeli kolejne obietnice pani premier". - Pani premier zapewniała jak bardzo dba o seniorów, osoby starsze. Zapewniała, że będą powstawały domy seniora. We wtorek w programie rządu jest ustawa dotycząca pomocy osobom starszym (dot. jednorazowego dodatku dla niektórych emerytów i rencistów). Jak seniorzy mogą uznać te obietnice za wiarygodne?" - pytał.

Przypomniał, że w ubiegłym roku w Senacie odbyło się głosowanie nad projektem ustawy przewidującym darmowe leki dla osób po 75. roku życia. - Jak zagłosowali senatorowie PO? Głosowali przeciw. A jeden z senatorów Platformy Jan Filip Libicki chwalił się tak: "to ja zabrałem te darmowe leki emerytom" - powiedział Łapiński. - Ludzie starsi, seniorzy niech pamiętają, że te obietnice są niewiarygodne, bo kiedy przyszło głosować ważną ustawę, która emerytom dawała możliwość darmowych leków, to tak zachowywali się senatorowie PO - dodał.

Z inicjatywą przyznania wszystkim emerytom i rencistom bezpłatnych leków wystąpiło do Senatu Stowarzyszenie "Dzieci wojny". Sejmowa komisja opracowując projekt opowiedziała się jednak za ograniczeniem prawa do darmowych leków do osób po 75. roku życia i odbierających najniższe świadczenia. Za wnioskiem senatora Jana Filipa Libickiego (PO) o odrzucenie projektu w całości głosowało 49 senatorów, przeciwnych było 24, a trzech wstrzymało się od głosu. Także komisje senackie rekomendowały odrzucenie projektu ustawy, przeciwny projektowi był też resort zdrowia. Senator Libicki w późniejszym wpisie na blogu, w którym stwierdzał, że to on złożył wniosek o odrzucenie projektu, uzasadniał, że zrobił to "właśnie dlatego, że był to projekt czystej wody demagogiczno-socjalistyczno-populistyczny".

Łapiński zapowiedział we wtorek (20 października), że jednym z pierwszych projektów, które złoży po wyborach PiS, będzie dotyczył wprowadzenia bezpłatnych leków dla osób powyżej 75. roku życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.