Płażyński: chcemy utworzenia co najmniej 10 domów dziennej pomocy dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   29 października 2018 09:48


Płażyński: chcemy utworzenia co najmniej 10 domów dziennej pomocy dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jednym z naszych kluczowych projektów w zakresie pomocy seniorom jest utworzenie co najmniej 10 domów dziennej pomocy - powiedział w piątek (26 października) kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński. Zapowiedział także ulgi transportowe dla osób niepełnosprawnych.

Płażyński wziął udział w piątek w briefingu prasowym, na którym przypomniał o swojej wyborczej zapowiedzi utworzenia w Gdańsku co najmniej 10 domów dziennej pomocy dla seniorów. W placówkach tych seniorzy mogliby przebywać przez 8 godzin w ciągu dnia, otrzymaliby tam niezbędną pomoc, rehabilitację, oraz wyżywienie.

- W tej chwili w Gdańsku takich domów jest bardzo niewiele, więc to jest taka potrzeba chwili, dosłownie chwili - zaznaczył Płażyński. Dodał, że postulat budowy takich obiektów pojawiał się bardzo często w rozmowach z wyborcami. Jeden z domów miałby powstać na placu przy ulicy Ziemowita.

Kolejną zapowiedzią polityka PiS, jest wprowadzenie 50 proc. ulg na przejazdy komunikacją miejską dla osób niepełnosprawnych. Zniżką mieliby być objęci niepełnosprawni z II grupą niepełnosprawności. - Osoby te wymagają stałej opieki medycznej, bardzo dużo środków wydają na kwestie medyczne, na lekarstwa, w naszej ocenie jak najbardziej im się to należy - ocenił Płażyński.

Zapowiedział również bezpłatne przejazdy miejską komunikacją zbiorową dla wszystkich osób, które posiadają status represjonowanych z uwagi na walkę z reżimem komunistycznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR